Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3120
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Świąteczne informacje

Czwartek, 5 grudnia 2019, 12:22
Aktualizacja: Piątek, 6 grudnia 2019, 8:40
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Świąteczne informacje
Fot. archiwum
Jarmark, Wigilia i Sylwester Miejski w Szczawnie–Zdroju. Warto zapoznać się ze szczegółami.

Grudzień obfituje w świąteczne wydarzenia w Szczawnie-Zdroju. Już za nieco ponad tydzień rusza Jarmark Bożonarodzeniowy (14 i 15 grudnia), podczas którego swoje rękodzieło zaprezentuje ponad 60 wystawców. Będzie można kupić świąteczne prezenty, ciasta, wędliny, ale także skorzystać z warsztatów robienia ozdób bożonarodzeniowych, poczytać bajki, zajrzeć na kiermasz książki czy posłuchać kolęd i świątecznych piosenek w wykonaniu naszych zdolnych dzieci z Przedszkola Miejskiego, Miejskiej Szkoły Podstawowej oraz Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie. Wystąpią także młodzi muzycy z Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu.

Jarmark będzie miał także ważny cel charytatywny – będziemy zbierać pieniądze na leczenie mieszkanki naszego miasta, Pani Lidki, mamy dwójki dzieci, która walczy z ciężką chorobą. Każdy będzie mógł wspomóc zbiórkę wrzucając pieniądze do puszek.

20 grudnia zgodnie z wieloletnią tradycją mieszkańcy i kuracjusze spotkają się na wspólnej Wigilii, która również wzorem lat ubiegłych odbędzie się w Hali Spacerowej.
- Chcemy w tym wyjątkowym czasie podzielić się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia – mówi Marek Fedoruk burmistrz Szczawna-Zdroju. – Tuż po wigilii zapraszamy serdecznie na świąteczne kolędowanie do Teatru Zdrojowego.

Tradycyjnie wszyscy, którzy spotkają się na wieczerzy, będą mogli skorzystać świątecznych potraw: barszczu z uszkami, pierogów, kapusty.

W tym roku serwujemy świąteczne dania wyłącznie na ekologicznych opakowaniach wykonanych z masy papierowej, ponieważ Gmina Szczawno-Zdrój rezygnuje z opakowań plastikowych na wszystkich organizowanych przez siebie eventach zgodnie z podjęta niedawno uchwałą eliminującą zwłaszcza opakowania jednorazowe. Apelujemy także o ekologiczne zachowania do mieszkańców i właścicieli lokali gastronomicznych.

31 grudnia mieszkańcy Szczawna-Zdroju i goście powitają Nowy Rok podczas plenerowej imprezy w Parku Zdrojowym. Zapraszamy już od godz. 23:00, punktualnie o północy burmistrz Marek Fedoruk złoży wszystkim noworoczne życzenia, a następnie odbędzie się widowiskowy pokaz teatru żywego ognia.

Świadomie rezygnujemy z głośnych fajerwerków w trosce o przyrodę i zwierzęta żyjące w Parku Zdrojowym a także bezpieczeństwo uczestników wydarzenia.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
11%
Smuci
1
11%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group