Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 5426
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Światełko pokoju u policjantów

Czwartek, 16 grudnia 2021, 13:29
Autor: red
Wałbrzych: Światełko pokoju u policjantów
Fot. KMP Wałbrzych
Betlejemskie Światło Pokoju od wielu lat wyrusza w świat za pośrednictwem skautów. Wczoraj symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei dotarł do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Z rąk przedstawiciela harcerstwa, w imieniu wałbrzyskich policjantów i pracowników cywilnych, symboliczny ogień, który w tym roku jest niesiony pod hasłem ,,Światło Nadziei” odebrał Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu mł. insp. Arkadiusz Wojnowski.

Już po raz 30. przedstawiciele harcerstwa dzielą się Betlejemskim Światłem Pokoju – symbolem świąt Bożego Narodzenia, które każdego roku zapalane jest w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Światło za pośrednictwem skautów przemierza tysiące kilometrów, by 24 grudnia zagościło na wigilijnym stole w wielu zakątkach świata, także w Polsce. Ta piękna tradycja kontynuowana jest również w tym roku, pomimo utrudnień związanych z pandemią koronawirusa.

Wczoraj Komendant Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej pwd. Artur Marlinga dostarczył światełko do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. W imieniu wałbrzyskich policjantów i pracowników cywilnych, ten symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei odebrał Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu mł. insp. Arkadiusz Wojnowski.

Idea betlejemskiego Światła Pokoju narodziła się w Austrii, gdzie w 1986 roku w intencji niewidomych dzieci przewieziono płomień z groty betlejemskiej – miejsca narodzin Chrystusa. Dwa lata później austriaccy skauci sami pojechali po Światło do Betlejem. Od tego czasu ten symbol pokoju i jedności trafia do Wiednia co roku, a skauci z różnych krajów roznoszą Światło po Europie. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety, otrzymujemy je od harcerzy słowackich. Światło jest przekazywane dalej do innych krajów: do Rosji, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Niemiec oraz Danii – trafia nawet poza krąg polarny.

Twoja reakcja na artykuł?

4
22%
Cieszy
7
39%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
22%
Złości
2
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group