Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 2194
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Niedziela, 16 listopada 2014, 6:25
Aktualizacja: 7:30
Autor: opr.red.
Wałbrzych/Kraj: Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych
Fot. red.
Dzisiaj przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Jak podają statystyki corocznie na świecie, co sekundę ktoś ginie w wypadku drogowym. Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego we Wrocławiu zachęca do refleksji i apeluje o rozsądek na drodze!

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, w 2013 roku na Dolnym Śląsku w 2594 wypadkach drogowych zginęły 223 osoby, rannych zostało 3395. W tym roku zdarzeń było już 2089, a śmierć poniosło w nich aż 199 osób! 9 ofiar to dzieci, ranni to 2675 osoby. Wśród sprawców tragicznych w skutkach zdarzeń, sporą liczę stanowią osoby będące pod wpływem alkoholu. W 2013 roku spowodowali oni 168 wypadków, a w tym 114.

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych obchodzony jest pod auspicjami ONZ i Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych (FEVR).

Ta tragedia przychodzi nagle i niespodziewanie, dzieje się blisko nas. Wielu, często bardzo młodych ludzi, traci życie w ułamku sekundy, jeszcze więcej zostaje kalekami. Ich rodziny cierpią, borykają się z wielkimi problemami, tracą jedynego żywiciela rodziny, dzieci cierpią z powodu utraty najbliższych.

Obchody Dnia Pamięci przybierają różne formy, to m.in. konferencje, spotkania i marsze milczenia, zapalenie świec, spotkania w zadumie i refleksji, msze w intencji poszkodowanych, happeningi.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group