Środa, 22 lipca
19°C Wałbrzych
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Aktualności Kolejny pożar w regionie, tym razem lokalu gastronomicznego Aktualności Chciały poćwiczyć z trenerem personalnym, straciły w sumie blisko 2 miliony złotych! Aktualności Wichura zatrzymała pociąg Aktualności Region już zalany i to jak. Coraz więcej strat! Tragedie i dramaty Śmiertelne potrącenie na przyszpitalnym parkingu Aktualności Pożar na A4. Przejazd całkowicie zablokowany Tragedie i dramaty Zadźgał własną siostrę i ciężko ranił matkę. Usłyszał już zarzuty Tragedie i dramaty Dramatyczny wypadek z udziałem młodego sportowca! Aktualności Otwarto rozbudowaną część Zakładu Endoskopii Zabiegowej Piłka nożna Podgórze Wałbrzych oficjalnie z awansem
reklamy

Świdnica: „Miasto Dzieci” po raz trzeci

Audio

Czytaj na głos

Autor: opr.red. 1 min czytania

Na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji po raz trzeci zorganizowane zostanie „Miasto Dzieci”. Podczas dwóch turnusów od 19 do 28 lipca, dzieci w wieku od 6 do 12 lat, ze szkół z terenu Gminy Wiejskiej Świdnica i Miasta Świdnica będą wypoczywać, uczyć się i bawić. W tej nietypowej formie półkolonii udział weź

Zapisy, tak jak w zeszłym roku, prowadzone będą w szkołach. Niedługo rodzice uczniów otrzymają szczegółowe informacje od szkolnych pedagogów i dyrekcji.

Organizatorzy tego projektu postawili sobie dwa główne cele – zapewnić ciekawe wakacje dzieciom, które nie mają możliwości pojechania na zorganizowany wypoczynek, a oprócz tego pokazać im różne możliwości zatrudnienia, jakie mogą je czekać w przyszłości i pomóc im w odnalezieniu zajęcia, które je najbardziej zainteresuje.

Warsztaty związane z odkrywaniem tajników różnych zawodów przygotowane zostaną przez firmy, które są jednocześnie sponsorami przedsięwzięcia. Nowością w tym roku będzie m.in. praca polegająca na zdobieniu i malowaniu bombek. Po raz pierwszy w „Mieście Dzieci” zagości także Sportowy Klub Taekwon-do Tiger.

Tworząc swój własny świat wzorowany na świecie ludzi dorosłych, niejako go naśladując, dzieci nauczą się pracy, zarabiania pieniędzy, podejmowania decyzji, oczywiście w formie zabawy. Wynagrodzenie, jakie za to otrzymają, będą mogły wydać w „Sklepie Marzeń”. W przerwie będą mogły skorzystać z wielu rozrywek sportowo-rekreacyjnych, a także zjeść drugie śniadanie i obiad.

Poszukiwani są do tego projektu wolontariusze - wychowawcy półkolonii. Mogą nimi być nauczyciele oraz osoby, które ukończyły kurs instruktorski dla kandydatów na wychowawców, mają ukończone 18 lat i co najmniej średnie wykształcenie.

Do zadań wolontariusza będzie należała opieka nad 12-osobową grupą dzieci, uczestników „Miasta Dzieci”, a przede wszystkim asystowanie im podczas zajęć na poszczególnych stanowiskach, w czasie wycieczek, posiłków i zabaw. Dzięki udziałowi w projekcie wolontariusze zdobędą bezcenne doświadczenie w pracy z grupami dzieci i certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.

Zgłoszenia kandydatów na wolontariuszy prosimy przesyłać na adres: swidnica.miastodzieci@gmail.com

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka