Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 2616
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Z odblaskami bezpieczniej

Wiadomości: Region
Wtorek, 10 lutego 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:28
Autor: opr.red.
Fot. www.swiebodzice.pl
Prawie 3 tysiące kolorowych opasek odblaskowych trafiło do świebodzickich szkół gminnych i powiatowych. Opaski przekazał dyrektorom burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, na spotkaniu w ratuszu miejskim w środę, 4 lutego. Zakup opasek to jeden z elementów realizowanego w Świebodzicach programu "Bezpieczna Gmina Świebodzice".

Projekt, którego adresatami były wszystkie placówki oświatowe działające na terenie miasta – nie tylko te, których organem prowadzącym jest gmina, ale również szkoły średnie, Zespół Szkół Specjalnych oraz Dom Pomocy Społecznej – zakładał realizację zadań z zakresu zwiększenia świadomości dzieci i młodzieży w kwestii bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

- Celem naszego projektu jest wpojenie uczniom prawidłowych nawyków dotyczących poruszania się i uczestnictwa w ruchu drogowym. Ze względu na niedawną zmianą przepisów, która nakłada na pieszych poruszających się poza obszarem zabudowanym obowiązek posiadania elementów odblaskowych, postanowiliśmy wyposażyć uczniów wszystkich świebodzickich szkół w opaski, dzięki którym wzrośnie ich widoczność – mówił podczas spotkania burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

W ubiegłym roku weszły w życie znowelizowane przepisów Prawo o ruchu drogowym. Nakładają one na wszystkich pieszych, którzy po zmroku poruszają się w terenie niezabudowanym, obowiązek używania elementów odblaskowych.
Oczywiście, nie zaszkodzi, gdy najmłodsi uczestnicy ruchu będą takie odblaski nosić także i w mieście, stąd akcja w naszej gminie, w ramach której realizowanych jest także wiele działań edukacyjnych - chociażby podczas dorocznego Happeningu Rowerowego.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group