Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 2071
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice: Zdrowie jest najważniejsze

Sobota, 23 maja 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:03
Autor: opr.red.
Świebodzice: Świebodzice: Zdrowie jest najważniejsze
Fot. www.swiebodzice.pl
Świebodziczanie mogli bezpłatnie wykonać spory zestaw profilaktycznych badań w ramach akcji "Nasze zdrowie". Szczególnym zainteresowaniem cieszył się osteobus, w którym można było wykonać badanie w kierunku osteoporozy. To specjalistyczna diagnostyka, którą na co dzień można wykonać tylko we Wrocławiu.

Akcję zorganizował Powiat Świdnicki przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Zdrowia w Świebodzicach oraz Miejskim Domem Kultury.

W ramach akcji można było zbadać wzrok, słuch, zasięgnąć porad dietetyka wraz z analizą składu masy ciała; specjaliści z przychodni Promyk przeprowadzali badania wad postawy a także prezentowali profilaktykę leczenia bólu oraz nowoczesny sprzęt multifunkcyjny.

Ciekawym punktem był ten, przeznaczony dla osób palących papierosy - można tu było wykonać pomiar stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Panie z Dolnośląskiego Centrum Onkologii uczyły technik samobadania piersi na nowoczesnych fantomach. Były też ciekawe konkursy związane z tematyką prozdrowotną dla dzieci, dla których upominki przygotował Wydział Promocji UM w Świebodzicach.

W ogrodzie letnim MDK na pacjentów czekał osteobus, w którym wykonywano badanie densytometryczne w kierunku osteoporozy. Wykonało je ponad 50 osób. Każdy pacjent otrzymał po badaniu specjalną ulotkę informacyjną a także zalecenia co do dalszego ewentualnego leczenia w przypadku wykrycia znacznych ubytków w masie kostnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group