Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 4962
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Święto Głuszycy

Poniedziałek, 25 lipca 2022, 7:30
Aktualizacja: 11:51
Autor: red
REGION, Głuszyca: Święto Głuszycy
Fot. organizatorzy
Występ kabaretu oraz zwyciężczyni „Wałbrzych ma talent”, a także koncert zespołu grającego covery Queen, zabawa taneczna pod chmurką i atrakcje dla najmłodszych – tak świętowali głuszyczanie i przybyli goście, którzy w minioną sobotę 16 lipca odwiedzili teren Centrum Przesiadkowe na największym głuszyckim osiedlu mieszkaniowym.
- Wszystkim mieszkańcom z okazji 60 rocznicy nadania praw miejskich Głuszycy przekazuję moc najserdeczniejszych życzeń, życzę Państwu, by nasze miasto rozwijało się z każdym rokiem i było dla wszystkich przyjaznym, bezpiecznym miejscem do życia – tymi słowami przywitał publiczność burmistrz Głuszycy Roman Głód, który ogłosił także konkurs na wybór głuszyckiego hejnału.

Trzy propozycje hejnału zagrał na trąbce członek Głuszyckiej Orkiestry Dętej – Zygmunt Możyński. Zaprezentowane kompozycje opracował kapelmistrz głuszyckiej orkiestry- Eugeniusz Leć, a mieszańcy w głosowaniu internetowym zdecydują, którą melodię hejnału będzie można usłyszeć w południe z budynku Urzędu Miejskiego.

Sobotnie świętowanie rozpoczęli najmłodsi głuszyczanie, których do wspólnych, wesołych aktywności zaprosili lokalni animatorzy- klauni Klara i Patryk. Mimo kapryśnej aury nie zabrakło dobrej zabawy przy skeczach kieleckiego Kabaretu z Konopi, który swoim programem skutecznie rozgonił deszczowe chmury. Na scenie pojawiła się także wokalistka z Łomnicy, zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu „Wałbrzych ma talent”- piętnastoletnia Marysia Kuźma, która oczarowała widownię swoim głosem. Sporą dawkę pozytywnej energii wniósł koncert szczecińskiego zespołu LORD-Sound of Queen, który zagrał covery jednej z najpopularniejszych grup rockowych na świecie. Po koncercie do zabawy przy tanecznych dźwiękach zaprosił zebranych Sebastian DJ Brylok Wawrzak.

„Święto Głuszycy” poprowadzili Robert Delegiewicz i Sabina Jelewska, dyrektor Centrum Kultury-MBP w Głuszycy. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną zabawę. Podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia dla pracowników Centrum Kultury-MBP, Urzędu Miejskiego w Głuszycy oraz dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej.

O samym głosowaniu na głuszycki hejnał niebawem przekażemy więcej informacji.

Twoja reakcja na artykuł?

2
17%
Cieszy
8
67%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group