Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 1703
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Święto plonów w w Starych Bogaczowicach

Czwartek, 17 września 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:12
Autor: opr.red.
Region: Święto plonów w w Starych Bogaczowicach
Fot. www.starebogaczowice.ug.gov.pl
W sobotę na stadionie sportowym w Starych Bogaczowicach odbyły się „Dożynki Gminne”. Bogaczowickie święto plonów rozpoczęło się efektownym korowodem wieńców dożynkowych przygotowanych przez wszystkie sołectwa gminy i uroczystą Mszą Świętą koncelebrowaną przez ks. Zbigniewa Bartosiewicza proboszcza parafii Matki Bożej Bolesnej w Strudze.

W kazaniu ks. Bartosiewicz pięknie przedstawił trud rolników gospodarujących od wieków na tych ziemiach. Na ręce starościny Wandy Jasiak - rolniczki ze Strugi i starosty Załubskiego Roberta - Prezesa RSP "Przyszłość" podziękowania za trud i chleb złożyli Przewodnicząca Rady Gminy Alicja Stępnik i Wójt Gminy Mirosław Lech.

Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji, m.in. występy zespołów folklorystycznych, koncerty KRIS Książe Disco-Polo oraz Edyty Nawrockiej, pokaz akrobacji lotniczych, prezentacja sołectw z terenu Gminy Stare Bogaczowice oraz stoiska promocyjne i wielka loteria fantowa - do wygrania były m.in. tablety, telefony, kosiarka, piła motorowa, rowery, telewizor, sprzęt AGD i inne nagrody.

Niewątpliwą atrakcją był pojedynek wielkich jajcarzy tj. RSP „Przyszłość” kontra AKTIW Sp. z o.o. czyli rywalizacja na wesoło dwóch największych w regionie producentów jaj kurzych. Pierwszy raz można było śledzić jak powstaję jajecznica z 360 jaj, którą później byli częstowani uczestnicy zabawy. Szefowie firm musieli wykazać się sprytem i tężyzną przy łapaniu kogutów i powożeniu taczką.

Podczas uroczystości nastąpiło również rozstrzygnięcie gminnych konkursów na „Wieniec Dożynkowy” oraz „Ładna Posesja”. Zwieńczeniem dożynek była zabawa taneczna „Pod Gwiazdami”, która trwała do późnej nocy.

Wójt Gminy składa szczególne podziękowania sołtysom i radom sołeckim za ogrom pracy włożonej w przygotowanie imprezy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group