Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2644
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Świętowali urodziny ulicy Andersa

Niedziela, 10 września 2017, 15:09
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Wałbrzych: Świętowali urodziny ulicy Andersa
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Mieszkańcy Białego Kamienia świętowali urodziny ulicy Andersa. Impreza odbyła się w sobotę, 9 września na placu Kołłątaja, a dla licznie zgromadzonych gości przygotowano wiele atrakcji.

Od poczęstunku urodzinowym tortem rozpoczęło się świętowanie tych nietypowych urodzin. Później wiele działo się na scenie jak i obok niej. Fundacja „Na szlaku” pod przewodnictwem jej prezesa Tomasza Wiźińskiego dała koncert gry na bębnach, a później zaprosiła wszystkich chętnych do wspólnej lekcji gry na tym instrumencie. Były również konkursy i quiz dotyczący wiedzy o gen. Andersie dla najmłodszych. Pokazowe zajęcia zumby pozwoliły spalić kalorie po pysznym torcie i kiełbasce.

Niedaleko sceny zabawę z klanzą prowadzili harcerze, ustawiony również został autobus, w którym można było cofnąć się w czasie, oglądając archiwalne fotografie z różnych miejsc na Białym Kamieniu. Stowarzyszenie Moto-Weteran Wałbrzych przygotowało mini wystawę zabytkowych pojazdów, a na boisku za Publiczną Szkołą Podstawową Nr 6 chętni mogli spróbować swoich sił m.in. w grę w bule, charakterystyczną dla dzielnicy Biały Kamień.

Na gości czekały stanowiska, w których mogli posilić się grillowaną kiełbaską lub napić wody z Wałbrzyskich Wodociągów. Było również stanowisko z quizem przygotowane przez Bibliotekę Atlanty oraz stanowisko upamiętniające postać gen. Andersa wykonane przez uczniów Państwowej Szkoły Podstawową nr 2 w Wałbrzychu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group