Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4636
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sybiracy uhonorowani

Sobota, 11 lutego 2017, 6:48
Aktualizacja: 9:33
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Sybiracy uhonorowani
Fot. Robert Bajek
Wczoraj, w 77 rocznicę pierwszej masowej wywózki Polaków na Sybir, w Publicznym Gimnazjum nr 6 im. Janusza Korczaka w Wałbrzychu zorganizowano tradycyjną już uroczystość ku czci Sybiraków.

W uroczystości oprócz Sybiraków udział wzięli wałbrzyscy radni, duchowni, przedstawiciele wałbrzyskich szkół i młodzież. Na początku spotkania Ewa Gratzke - dyrektor PG 6 przypominała historię Sybiraków i historię masowych deportacji ludności polskiej na Sybir. PG nr 6 a poprzednio PSP nr 32 już od 25 lat współpracuje ze Związkiem Sybiraków, czego efektem jest między innymi 9 tomów wspomnień, które uczniowie tych szkół spisywali prowadząc rozmowy i wywiady z Sybirakami. Publikacja jest dostępna między innymi w Bibliotece pod Atlantami.

Podczas wczorajszej uroczystości zarówno Sybiracy, osoby zaangażowane we współpracę jak też przedstawiciele PG 6 otrzymali podziękowania i wyróżnienia a uczniowie szkoły przedstawili program artystyczny "Lekcja historii", mówiący oczywiście o Sybirakach i deportacjach. Watro zaznaczyć, że w PG 6 ogromną wagę przykłada się do tego, aby historia nigdy nie została zapomniana.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group