Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2663
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Sygnalizacja na Solickiej już działa

Wtorek, 29 sierpnia 2017, 15:38
Aktualizacja: Środa, 30 sierpnia 2017, 10:31
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Sygnalizacja na Solickiej już działa
Fot. UM Szczawno–Zdrój
Sygnalizacja świetlna przy ul. Solickiej w Szczawnie–Zdroju została właśnie odebrana i uruchomiona, w związku z czym z trybu ostrzegawczego przeszła do trybu normalnego.

Sygnalizacja działa w cyklu 60-sekundowym, jeśli jest duże natężenie ruchu oraz 5-sekundowym, jeśli jest ono znacznie mniejsze.

Radni Rady Miejskiej Szczawna-Zdroju na wniosek mieszkańców kilkakrotnie wnioskowali o montaż sygnalizacji świetlnej w ciągu tej drogi. W czerwcu 2015 r. Leszek Loch, dyrektor DSDiK, przesłał do burmistrza Szczawna-Zdroju informację o programie infrastruktury drogowej, w ramach którego w sierpniu 2015 roku został napisany wniosek do DSDiK o ujęcie zadania w planie zadań drogowych. Wykonano badania natężenia ruchu, z których wynika, że ponad 12 tys. pojazdów przejeżdża tą drogą każdego dnia.

Gmina Szczawno-Zdrój jest inwestorem zastępczym, droga ta należy do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Badania natężenia ruchu wykonywał zarządca drogi, na ich bazie został wykonany projekt. Koszt inwestycji nie przekroczy 70 tys. zł, z czego gmina pokryje połowę.

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group