Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2832
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Symbole Dolnego Śląska w Wałbrzychu

Poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 12:32
Aktualizacja: 15:09
Autor: PAW
Wałbrzych: Symbole Dolnego Śląska w Wałbrzychu
Fot. PAW
W Zespole Szkół nr 1 w Wałbrzychu członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Tutaj przekazał wałbrzyskim instytucjom i placówkom oświatowym symbole Dolnego Śląska.

Spotkanie z wałbrzyską młodzieżą pn. „Symbole Dolnego Śląska. Tutaj mieszkam, tu chcę żyć” odbyło się w Zespole Szkół nr 1 w Wałbrzychu.
- Od stycznia jeździmy po Dolnym Śląsku i przekazujemy kolejnym miastom i instytucjom symbole naszego województwa – tłumaczy Jerzy Tutaj. – Chcemy podkreślać rolę województwa i podkreślać fakt, że realnie wpływamy na rzeczywistość i zmieniamy nasz region na lepsze.
Prezydent Roman Szełemej, który odebrał insygnia województwa dolnośląskiego, podkreślał, jak wielkie znaczenie ma przywiązanie do miejsca, w którym się mieszka.
- Identyfikowanie się ludzi z tym regionem jest bardzo ważne – mówi Szełemej. – To nasza mała ojczyzna i powinniśmy ją promować i ulepszać. W Wałbrzychu już niedługo będziemy mieli miejsce, które będzie uosabiało wielokulturowość. Chodzi o Starą Kopalnię. Znajdą tam miejsce m.in. ci, którzy tworzyli tożsamość Wałbrzycha. Apeluję do młodzieży, by identyfikowała się z Wałbrzychem i Dolnym Śląskiem i kochała swoje miasto i region.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group