Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 4358
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: System SISMS działa w Wałbrzychu

Piątek, 4 lutego 2011, 19:46
Aktualizacja: Sobota, 5 lutego 2011, 8:37
Autor: Sven
Wałbrzych: System SISMS działa w Wałbrzychu
Fot. Sławomir Pawlik
Dzięki Samorządowemu Systemowi SMS, Urząd Miasta w Wałbrzychu będzie informował mieszkańców miasta o zagrożeniach, poważnych awariach i innych wydarzeniach mających wpływ na życie miasta.

Informacje będą przekazywane mieszkańcom miasta w formie sms-ów. Aby móc je otrzymywać trzeba się zarejestrować w systemie. Procedura jest prosta: wysyłamy sms o treści: tak.dba09 na numer 661 000 112. Otrzymamy zwrotną wiadomość potwierdzającą rejestrację. W nagłówku będzie słowo „MIASTO”. Ważne jest to, że za sms-a zapłacimy tylko tyle, ile zwykle płacimy za tę usługę, czyli maksymalnie kilkadziesiąt groszy. Będzie to nasz jedyny koszt. Nie będziemy także otrzymywać reklam, informacji o konkursach ani agitacji politycznej. Chroni nas przed tym ustawa o ochronie danych osobowych. Z systemu można także się wyrejestrować, wysyłając sms-a o treści: niedba09 na ten sam numer, czyli 661 000 112.

Jakie informacje będą przekazywane tą drogą? Przede wszystkim o zagrożeniach: powodzią, wichurami, skażeniami środowiska i innymi niebezpieczeństwami mogącymi zagrażać mieszkańcom miasta. W ubiegłym roku dzięki temu systemowi ostrzegania udało się usprawnić akcję ewakuacyjną w czasie powodzi w Wiszni Małej, w Szczytnej odnaleziono zaginionego, złapano bandytów, którzy napadli na agencje bankową w Krotoszynie – to tylko nieliczne przykłady potwierdzające przydatność systemu w codziennym życiu. Oczywiście można tą drogą przesyłać także dobre wiadomości.

Wprowadzenie systemu w Wałbrzychu kosztowało 4 000 złotych i zostało sfinansowane przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń. Miesięczny abonament w kwocie 383,76 zł. płaci Urząd Miasta. Za każdego wysłanego sms-a Magistrat zapłaci 21 groszy.

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group