Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1750
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szaniawing 4 – "Szaniawski ponad narodami" w Teatrze Dramatycznym

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 22 stycznia 2014, 16:40
Autor: opr. PAW
Fot. organizatorzy
Z okazji jubileuszu 50–lecia artystycznej działalności Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu zapraszamy na 4. SZANIAWING pod hasłem: SZANIAWSKI PONAD NARODAMI.

SZANIAWING to cykliczne, otwarte dla mieszkańców miasta, czytania tekstów Jerzego Szaniawskiego odbywające się w każdy ostatni czwartek miesiąca. Do wspólnego czytania dzieł patrona Teatru, służącego kompleksowemu poznaniu jego twórczości w sezonie jubileuszowym, zapraszamy różne grupy zawodowe, wiekowe, „tematyczne”.

Wałbrzych zawsze przyciągał ludzi. Po 1945 roku jego koloryt budowali osadnicy przybyli z różnych stron Europy i Polski. Ten niezwykły i barwny konglomerat stworzył jedyną w swoim rodzaju społeczność. Tu mieszały się zwyczaje, gwary, językowe naleciałości, niekiedy religie. Z takiej różnorodności wyrósł dzisiejszy Wałbrzych. I dlatego kolejny tekst patrona naszego Teatru – Jerzego Szaniawskiego będą czytali ci, którzy albo przybyli do miasta jako pierwsi, albo są ich potomkami. W ten sposób chcą udowodnić, że sztuka jest ponad narodami.

23 stycznia 2014 /czwartek / godz. 18.00 / Scena Kameralna / Wstęp wolny.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group