Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3551
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szansa na promocję

Czwartek, 29 lipca 2021, 8:31
Aktualizacja: 8:33
Autor: JAZ
Wałbrzych: Szansa na promocję
Fot. JAZ
Wspaniała wiadomość dotarła do nas z piłkarskiej centrali. Polski Związek Piłki Nożnej zamierza utworzyć Centralną Ligę Trampkarza, która ma być dla tej kategorii wiekowej piłkarską ekstraklasą.

Plany PZPN sprawiły, że wojewódzkie związki dostały zadanie utworzenia lig, z których wyłonieni zostaną późniejsi ligowcy. Kto dostąpi tego zaszczytu? Tegoroczne eliminacje wyłonione zostaną w rozgrywkach ligowych, ale drużyny, które w nich zagrają, znajdą się tam ze względu na swoje dotychczasowe osiągnięcia sportowe. Do 1 Dolnośląskiej Ligi Wojewódzkiej Trampkarza zaproszono drużynę Górnika Nowe Miasto.

- Jest to niesamowite wyróżnienie dla naszego zespołu. Będziemy mierzyć się z naprawdę silnymi zespołami, ale myślę, że przy odpowiednim przygotowaniu mamy szansę na awans. Będzie to pierwszy sezon tych rozgrywek, ale gdyby udało się nam tam znaleźć, byłaby to wielka nobilitacja dla miasta i w ogóle piłki nożnej w Wałbrzychu – mówi prezes i zarazem trener drużyny, Sebastian Raciniewski.

Górnik Nowe Miasto w walce o awans do elity rywalizować będzie z Olympic Junior, MKKS Moto Jelcz Oława, Śląskiem Wrocław, FC Wrocław Academy, Ślęzą Wrocław czy Chrobrym Głogów.

- Każdy, kto jest zainteresowany trenowaniem i grą dla naszego klubu, może przyjść na trening. Zajęcia odbywają się cztery razy w tygodniu. Dodatkowo drużyna będzie miała trening motoryczny z trenerką od przygotowania motorycznego, panią Justyną Oleksy, która dodatkowo jest też psychologiem sportowym. Kompletny trening piłkarski plus dodatkowe zajęcia, mają nas przygotować do rywalizacji z najlepszymi zespołami w regionie - dodaje trener.

Pierwszy mecz piłkarze zagrają 4 września o godzinie 11:00. Każdy chętny może zapisać się do drużyny. Kontakt z trenerem pod numerem telefonu: 608 557 058.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group