Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 4723
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Szczawieński Delfinek rośnie w oczach

Sobota, 19 stycznia 2019, 6:35
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Szczawieński Delfinek rośnie w oczach
Fot. Robert Bajek
Budowa krytej pływalni która powstanie w ramach tworzonego nowoczesnego kompleksu przy ul.Słonecznej, pomimo zimy, jest realizowana zgodnie z harmonogramem inwestycji.

Obiekt Delfinka "wynurzył" się z poziomu -1 i widoczne są już ściany na poziomie zerowym. Wewnątrz widać zarysy przyszłych pomieszczeń technicznego utrzymania eksploatacyjnego basenu.

Po oddanych do użytkowania w roku 2015 hali sportowej, stadionu lekkoatletycznego w roku 2017, czas na kolejny obiekt - krytą pływalnię - planowane uruchomienie wrzesień 2020.

W bieżącym roku zostanie rozpoczęta budowy szkoły w ramach tego samego kompleksu.

Podstawowymi użytkownikami basenu będą przedszkolaki i uczniowie w ramach zajęć szkolnych. Niecka basenowa została zaprojektowana tak, by w jednym czasie mogła z niej korzystać cała klasa, a więc grupa do 30 osób. Po godzinach lekcyjnych, w czasie weekendów, ferii i wakacji pływalnia będzie dostępna także dla wszystkich mieszkańców oraz dla kuracjuszy.

Szczawieński Delfinek będzie posiadał także brodzik dla dzieci, saunę, jakuzzi oraz niezbędną infrastrukturę sanitarno-szatniową. W planach także połączenie pływalni za pomocą łącznika z istniejącą halą sportową i przyszłym budynkiem szkolnym. Zaproponowane wymiary "delfinków" pozwalają nie tylko na pływanie rekreacyjne, ale również na prowadzenie szeregu innych zorganizowanych zajęć rekreacyjno- sportowych: koszykówkę wodną, siatkówkę wodną, aquaaerobik, i aquastep. Dodatkowo basen będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, a to otwiera możliwość prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych takich jak np. hydroterapia metodami Bad Ragaza i Halliwicka.

Planowane zakończenie budowy to rok 2020, a łączny koszt ok. 9 mln zł, pozyskane środki zewnętrzne to ponad 3 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

16
94%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group