Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 4226
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szklarnie do naprawy

Czwartek, 2 września 2021, 9:51
Aktualizacja: 9:53
Autor: JAZ
Wałbrzych: Szklarnie do naprawy
Fot. JAZ
Remont szklarni w palmiarni, to dla Wałbrzycha zawsze duże wydarzenie i wyzwanie logistyczno–finansowe. Tym razem włodarze miasta zapowiadają kolejną renowację zabytkowej szklarni nr 18 i 22.

Prace nad rozwojem wałbrzyskiej Palmiarni toczyć się będą pod okiem konserwatora zabytków. Całość remontu powiększy powierzchnie obiektów użytkowych do 80 procent całości. Anna Żabska zaznacza, że renowacja wynika z pilnej potrzeby napraw technicznych.

- Szklarnie, które mają być naprawione, to powierzchniowo jedne z największych w Palmiarni. Wymienione zostaną między innymi nawierzchnie i sam wygląd szklarni – tłumaczy Prezes Zamku Książ.

Poza remontem, obiekty zostaną uzupełnione nowymi nasadzeniami roślinności. Obecnie w obu szklarniach możemy obejrzeć kaktusy, mandarynki, granaty oraz znajdującą się na miejscu roślinność. Stan techniczny przewidzianych do remontu szklarni groził zawaleniem. Gdyby do tego doszło Palmiarnia znacząco straciłaby w stosunku do stanu historycznego. Renowacja ma temu zapobiec. W dalszej kolejności wyremontowana zostanie kopuła nad szklarniami. Uzyskana powierzchnia pozwoli jednak również na powiększenie przestrzeni dla zwierząt, które już znajdują się pod opieką pracowników Palmiarni. Tej potrzebują między innymi papugi.

Twoja reakcja na artykuł?

23
88%
Cieszy
3
12%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group