Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5637
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: Szkolą młodzież

Środa, 4 marca 2020, 6:43
Aktualizacja: Czwartek, 5 marca 2020, 9:00
Autor: red
REGION, Stare Bogaczowice: Szkolą młodzież
Fot. KMP Wałbrzych
Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu spotkał się z klasą mundurową Liceum Ogólnokształcącego nr 4 w Wałbrzychu, a następnie wspólnie udali się do Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach. Na spotkaniu funkcjonariusz mówił o perspektywach, jakie daje służba w Policji a uczniowie liceum zachęcali do kontynuowania nauki w klasach mundurowych.

W miniony piątek 28 lutego asp.szt. Tomasz Łabędź z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu spotkał się z uczniami klasy mundurowej w Liceum Ogólnokształcącym nr 4 w Wałbrzychu, którzy stoją przed podjęciem ważnej decyzji wyboru zawodu i dalszej życiowej drogi. Spotkanie przybliżyło im wiedzę dotyczącą wymagań stawianych kandydatom do służby w policji oraz możliwości rozwoju i kariery zawodowej.

Następnie funkcjonariusz, wraz z uczniami klasy mundurowej, udał się do Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach, gdzie wspólnie promowali zawód policjanta wśród ośmioklasistów. Funkcjonariusz udzielił informacji dotyczących doboru do służby. W przystępny sposób opowiedział o wymogach formalnych oraz postępowaniu kwalifikacyjnym. Szczegółowo przedstawił procedurę kwalifikacyjną do Policji składającą się z kilku etapów, w tym badań psychologicznych, testu wiedzy, testu sprawności fizycznej, szczegółowych badań lekarskich. Również uczniowie klas mundurowy w krótkich scenkach sytuacyjnych, przedstawili jak wygląda codzienna służba w policji. Zachęcali w ten sposób do kontynuowania nauki w klasie mundurowej, a po ukończeniu edukacji do wstąpienia w szeregi Policji.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
1
20%
Hahaha
2
40%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group