Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 4505
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szkolili się urzędnicy

Piątek, 28 czerwca 2024, 8:36
Aktualizacja: 9:01
Autor: red
Wałbrzych: Szkolili się urzędnicy
Fot. użyczone
Konferencja szkoleniowa dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego odbyła się w Wałbrzychu.

Ponad stu przedstawicieli i pracowników urzędów z Dolnego Śląska szkoliło się z zagadnień dotyczących planowania i zagospodarowania przestrzennego.

Szkolenie dotyczące planowania i zagospodarowania przestrzennego, odbyło się 27 czerwca 2027 r. w Akademii Nauk Stosowanych im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Wzięło w nim udział ponad stu uczestników - przedstawicieli i pracowników urzędów.

Konferencję rozpoczął Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń, witając zgromadzonych. Przypomniał, że w DUW powstał zespół legislacyjny, który zajmuje się wskazywaniem problemów i ustawodawczych sposobów ich rozwiązania. – Wiemy że są sytuacje, w których np. dwie ustawy są ze sobą sprzeczne. Jeśli państwo zauważacie takie sytuacje, także możecie je zgłaszać do urzędu wojewódzkiego – informował, zapewniając, że uwagi, które zbierze zespół przekazane zostaną do odpowiednich ministerstw.  
Prof. Robert Wiszniowski – rektor Akademii Nauk Stosowanych w Wałbrzychu, podkreślał, że przedstawiciele urzędów pracują na polu "bardzo cennym i trudnym", i życzył wszystkim zgromadzonym sukcesów.

Szkolenie było podzielone na trzy panele. Pierwszy z nich dotyczył narzędzi prawnych w zakresie planowania i zagospodarowania przestrzennego. Prelegentami byli:
• Ewa Stachera - dyrektor Wydziału Infrastruktury Dolnośląski Urząd Wojewódzki
• Sebastian Pięta – kierownik Oddziału Nadzoru w  Wydziale Nadzoru i Kontroli DUW.

Drugą część szkolenia poświęcono tematom:
• „Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, a infrastruktura OSD” - prelegenci: Mateusz Martuszewski, Biuro Przyłączeń CEN i Jarosław Adachowski - kierownik Wydziału Planowania i Rozwoju, oddział we Wrocławiu
• „Charakterystyka miejsc nielegalnego nagromadzenia odpadów na terenie województwa dolnośląskiego”, „Rola Inspekcji Ochrony Środowiska w planowaniu zagospodarowania przestrzennego” - prelegentami byli przedstawiciele WIOŚ: Katarzyna Kłus - inspektor Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej WIOŚ we Wrocławiu i Zdzisław Kędziora - kierownik delegatury w Wałbrzychu.

Trzeci panel dotyczył udział i inwestycje PKP w planowaniu zagospodarowania przestrzennego. Prowadzili go przedstawiciele PKP:
• Tadeusz Szulc - Dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. we Wrocławiu
• Kamila Wieczysta - Zastępca Dyrektora ds. Obrotu Nieruchomościami PKP S.A. we Wrocławiu
• Agnieszka Stopyra - Naczelnik Wydziału Zagospodarowania Przestrzennego PKP S.A. we Wrocławiu

Twoja reakcja na artykuł?

1
6%
Cieszy
3
19%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
11
69%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group