Wtorek, 23 czerwca
reklamy

Szkolili się urzędnicy

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Konferencja szkoleniowa dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego odbyła się w Wałbrzychu.

Ponad stu przedstawicieli i pracowników urzędów z Dolnego Śląska szkoliło się z zagadnień dotyczących planowania i zagospodarowania przestrzennego.


Szkolenie dotyczące planowania i zagospodarowania przestrzennego, odbyło się 27 czerwca 2027 r. w Akademii Nauk Stosowanych im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Wzięło w nim udział ponad stu uczestników - przedstawicieli i pracowników urzędów.


Konferencję rozpoczął Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń, witając zgromadzonych. Przypomniał, że w DUW powstał zespół legislacyjny, który zajmuje się wskazywaniem problemów i ustawodawczych sposobów ich rozwiązania. – Wiemy że są sytuacje, w których np. dwie ustawy są ze sobą sprzeczne. Jeśli państwo zauważacie takie sytuacje, także możecie je zgłaszać do urzędu wojewódzkiego – informował, zapewniając, że uwagi, które zbierze zespół przekazane zostaną do odpowiednich ministerstw. Prof. Robert Wiszniowski – rektor Akademii Nauk Stosowanych w Wałbrzychu, podkreślał, że przedstawiciele urzędów pracują na polu "bardzo cennym i trudnym", i życzył wszystkim zgromadzonym sukcesów.


Szkolenie było podzielone na trzy panele. Pierwszy z nich dotyczył narzędzi prawnych w zakresie planowania i zagospodarowania przestrzennego. Prelegentami byli: rn • Ewa Stachera - dyrektor Wydziału Infrastruktury Dolnośląski Urząd Wojewódzkirn • Sebastian Pięta – kierownik Oddziału Nadzoru w Wydziale Nadzoru i Kontroli DUW.


Drugą część szkolenia poświęcono tematom: rn • „Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, a infrastruktura OSD” - prelegenci: Mateusz Martuszewski, Biuro Przyłączeń CEN i Jarosław Adachowski - kierownik Wydziału Planowania i Rozwoju, oddział we Wrocławiu rn • „Charakterystyka miejsc nielegalnego nagromadzenia odpadów na terenie województwa dolnośląskiego”, „Rola Inspekcji Ochrony Środowiska w planowaniu zagospodarowania przestrzennego” - prelegentami byli przedstawiciele WIOŚ: Katarzyna Kłus - inspektor Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej WIOŚ we Wrocławiu i Zdzisław Kędziora - kierownik delegatury w Wałbrzychu.


Trzeci panel dotyczył udział i inwestycje PKP w planowaniu zagospodarowania przestrzennego. Prowadzili go przedstawiciele PKP:rn • Tadeusz Szulc - Dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. we Wrocławiurn • Kamila Wieczysta - Zastępca Dyrektora ds. Obrotu Nieruchomościami PKP S.A. we Wrocławiurn • Agnieszka Stopyra - Naczelnik Wydziału Zagospodarowania Przestrzennego PKP S.A. we Wrocławiu

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka