Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2235
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szokowali pod Empikiem

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 25 października 2009, 8:42
Aktualizacja: 11:37
Autor: Dominika Krawczyk
Fot. Daniel Wawryniewicz
Piątkowy przemarsz przez centrum miasta grupy artystycznej ARTakcja wywoływał na twarzy przechodniów skrajne emocje – jedni się śmiali, inni zwyczajnie byli zaskoczeni, a nawet zszokowani.

- Na ulicach, w autobusach jest szaro, nudno i nic się nie dzieje, więc my postawiliśmy sobie za cel stworzenie czegoś, co choćby na chwilę przykuję uwagę mieszkańców w tej szarej rzeczywistości – objaśnia Natalia Sokołowska, koordynator projektu.

- To, co dzisiaj widzieliśmy to element projektu. Wychodzimy ze sztuką na ulicę, by za pomocą pokazów teatralnych zachęcić pozostałych do wspólnej zabawy. Chcemy pokazać, że można zrobić coś całkowicie nowego, odmiennego – mówi Marta Kanarkiewicz.

- Pomysł jest niezwykle ciekawy i twórczy, przecież nie każdy ma czas i pieniądze na to, by iść do teatru, a tak przynajmniej może to zobaczyć tutaj, przechodząc całkiem przypadkiem - mówi Łukasz, który z zapartym tchem oglądał przedstawienie.

Pokaz składał się ze speechu trzech sztuk ,,Amole”, ,,Różnice wykluczają” i ,,Psychosis” - ta ostatnia wystawiona zostanie na deskach Teatru Dramatycznego 2 listopada.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group