Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5148
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szukało go 100 funkcjonariuszy

Poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 11:45
Aktualizacja: 13:47
Autor: red
Wałbrzych: Szukało go 100 funkcjonariuszy
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci pierwszego komisariatu, przy wsparciu funkcjonariuszy z innych jednostek, poszukiwali z piątku na sobotę 13–letniego wychowanka jednego z wałbrzyskich domów dziecka. Zaginięcie małoletniego zgłosił pracownik placówki. Funkcjonariusze dzięki swojemu zaangażowaniu w sobotnie popołudnie odnaleźli chłopca.

W piątek w godzinach wieczornych, dyżurny Komisariatu Policji I w Wałbrzychu podjął decyzję o rozpoczęciu działań poszukiwawczych. Mundurowi otrzymali informację, że 13-latek nie pojawił się w szkole i do wieczora nie wrócił do placówki pomocowej. Funkcjonariusze sprawdzili wiele miejsc, w których najczęściej pojawiał się małoletni. Rysopis nastolatka dodatkowo przekazali funkcjonariuszom Straży Miejskiej, operatorom miejskiego monitoringu, a także taksówkarzom.

Jako że do późnych godzin nocnych poszukiwania nie przyniosły rezultatu, policjanci o świcie ponownie przystąpili do działań. W toku wykonywania kolejnych czynności funkcjonariusze ustalili, że młody wałbrzyszanin noc spędził u swojego kolegi na Podzamczu. Podczas sprawdzenia wytypowanego adresu okazało się, że tam jednak o poranku już go nie było.

Ostatecznie dzielnicowi pierwszego komisariatu po południu przy ul. Basztowej zauważyli poszukiwanego od poprzedniego wieczora nastolatka, który na widok patrolu zaczął uciekać. Po dłuższym pościgu funkcjonariusze zatrzymali ostatecznie go przy ul. Fortecznej. Na szczęście nic mu się nie stało. Był cały i zdrowy. Po zakończonych poszukiwaniach został przez policjantów odwieziony do placówki wychowawczej.

To kolejne tego typu zgłoszenie w ostatnim czasie i kolejne szybko przeprowadzone działania, które zakończyły się odnalezieniem małoletniego mieszkańca naszego miasta. Brało w nich udział łącznie blisko 100 funkcjonariuszy.

Twoja reakcja na artykuł?

1
8%
Cieszy
2
15%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
4
31%
Złości
4
31%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group