Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5464
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj/Region: Szukasz sali na wesele– sprawdź na co zwrócić uwagę

Czwartek, 16 stycznia 2020, 6:45
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 stycznia 2020, 10:11
Autor: red
Kraj/Region: Szukasz sali na wesele– sprawdź na co zwrócić uwagę
Fot. użyczone
Znalezienie idealnej sali na wesele to trudne zadanie. Wiele osób właśnie od dostępności swojej wymarzonej sali weselnej uzależnia termin ślubu i wesela. Ale jaka faktycznie powinna być taka idealna sala na weselę? Przede wszystkim powinna być dopasowana do potrzeb Pary Młodej oraz gości weselnych. Czym zatem dokładnie kierować się przy wyborze miejsca, w jakim odbędzie się wesele?

Wybierasz salę weselną – zwróć uwagę na jej położenie

Jedną z ważniejszych kwestii, jaką należy wziąć pod uwagę, jest położenie miejsca, w którym odbędzie się wesele. Sala na wesele we Wrocławiu czy innym mieście może być położona w jego centrum lub na obrzeżach. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad wyborem takiej, która będzie położona w miarę blisko miejsca zawarcia związku małżeńskiego. Wówczas bardzo łatwo będzie dostać się gościom do domu weselnego i nie będzie trzeba załatwiać dodatkowego transportu. W przypadku sali położonej dalej, konieczne jest załatwienie transportu dla wszystkich gości. Gdy gości będzie dużo, może okazać się, że potrzebny będzie autokar.

Coraz popularniejsze stają się jednak wesela i śluby w innych miastach niż te, w którym na co dzień mieszkają Młodzi. Wówczas warto wybrać takie miejsce, gdzie będzie możliwe zamówienie noclegu dla wszystkich uczestniczących w zabawie weselnej. Lokal z noclegiem to także dobry pomysł, gdy wielu gości przyjeżdża na uroczystość z innych miejscowości.

Przed wyborem sali weselnej ustal ilość gości oraz ogólną stylistykę ślubu oraz wesela

Zanim jednak przejdziesz do wybierania sali, zastanów się, ile osób chcesz zaprosić na ślub i wesele. Od tego zależeć będzie to, jak duża sala będzie potrzebna. Przy doborze miejsca na zabawę weselną weź pod uwagę również to, czy oprawę muzyczną będzie realizować DJ czy zespół. Oni również będą potrzebowali miejsca m.in. na rozstawienie sprzętu, ale i dla samych siebie, w tym dodatkowego stolika z poczęstunkiem. Pamiętaj też o tym, że powinno być wydzielone miejsce do zabawy, na tyle duże, aby wszyscy chętni mogli się swobodnie bawić.

Jeżeli natomiast chodzi o wystrój sali, to powinien on korespondować z głównym motywem ślubu np. kolorystycznie. Jeżeli tak nie jest, sprawdź, czy łatwo będzie dopasować go do Twoich preferencji.

Sprawdź, co wlicza się w podaną cenę, a za co będzie trzeba dodatkowo zapłacić

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, porównaj ceny w kilku lokalach, które najbardziej Ci odpowiadają. Pamiętaj jednak o tym, aby zapytać się, co dokładnie wchodzi w cenę podaną w ofercie. Tutaj jak się okazuje, bywa bardzo różnie. Niektórzy właściciele restauracji podaję jedynie koszt menu, a za obsługę kelnerską i wszelkie dodatkowe atrakcje liczą osobno, co może spowodować znaczny wzrost kosztów związanych z organizacją wesela. Dobrze jest też sprawdzić, jak wygląda kwestia związana z alkoholem czy np. samodzielną dekoracją sali.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
40%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
60%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group