Poniedziałek, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 4104
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Szyb Witold na ukończeniu

Piątek, 12 lipca 2013, 13:14
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Szyb Witold na ukończeniu
Fot. użyczone
Boguszów–Gorce jest w trakcie realizacji projektu pn. „Adaptacja budynku nadszybia z wieżą wyciągową na Centrum Kulturalno–Kongresowe „WITOLD” przy ul. Traugutta w Boguszowie–Gorcach”.

Szyb Witold znajduje się na terenie zlikwidowanej kopalni, wpisany jest do Wojewódzkiego Rejestru Zabytków, a przede wszystkim jest miejscem niezwykle ważnym dla górniczej historii gminy i całego regionu.

W ramach projektu adaptowany jest budynek nadszybia z wieżą wyciągową i budynek maszyny wyciągowej wraz z przyległym terenem. Obiekt ten będzie pełnił funkcje kulturowe, wystawiennicze i konferencyjno-szkoleniowe. Na jego terenie będą mogły być organizowane wydarzenia kulturalne w formie wystaw rzeźbiarskich, malarskich, fotograficznych, itp. Znajdować będzie się tu również biblioteka oraz sala konferencyjna.

Trwające prace są już mocno zaawansowane. W chwili obecnej realizowane są roboty wykończeniowe w obiekcie maszyny wyciągowej, gdzie mieścić będzie się między innymi restauracja, w której można będzie napić się dobrej kawy i zjeść coś smacznego. W budynku nadszybia naprawiana jest aktualnie elewacja, natomiast w jego wnętrzu wylewane są stropy i prowadzone są prace instalacyjne. Na ukończeniu jest zabezpieczenie antykorozyjne wieży oraz konstrukcji budynku. Wykonawca przygotowuje się do rozpoczęcia robót związanych z budową sieci zewnętrznych oraz zagospodarowaniem terenu.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych przypada na 30 września 2013 roku, natomiast planowany termin oddania obiektu do użytkowania to 30 listopada 2013 roku.

Copyright © 2002-2025 Highlander's Group