Wtorek, 7 kwietnia
Imieniny: Donata, Jana, Rufina
Czytających: 2809
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szymon Hołownia w Szczawnie–Zdroju

Wiadomości: Szczawno-Zdrój
Środa, 10 maja 2017, 15:56
Aktualizacja: Czwartek, 11 maja 2017, 8:50
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Boya–Żeleńskiego w Szczawnie–Zdroju odbyło się spotkanie z dziennikarzem i publicystą – Szymonem Hołownią.

Pochodzący z Białegostoku Szymon Hołownia jest autorem kilkunastu książek. Jako dziennikarz współpracował między innymi z tygodnikiem Wprost, Rzeczpospolitą, Przewodnikiem Katolickim, Tygodnikiem Powszechnym, radiem Vox FM, radiem PiN, z TVP, TVN, był też redaktorem działu kultury w Gazecie Wyborczej i redaktorem działu społecznego Newsweek Polska. Za swoje osiągnięcia został dwukrotnie laureatem nagrody Grand Press, otrzymał też nagrodę MediaTory, Ostre Pióro czy Wiktora.

Dzisiejsze spotkanie w szczawieńskiej bibliotece wypełniły jednak opowieści nie o książkach, artykułach, felietonach czy programach radiowo-telewizyjnych Szymona Hołowni , ale o jego działalności w Afryce. Szymon Hołownia jest założycielem dwóch fundacji: Kasisi i Dobrej Fabryki, które niosą pomoc ludziom ubogim i wykluczonym w Rwandzie, Kongo, Togo, Beninie i Burkina Faso. Pomoc polega między innymi na opiece nad hospicjum, szpitalem i ośrodkiem leczenia choroby głodowej, prowadzeniem wioski dla trędowatych, prowadzeniem szkoły czy społecznego centrum medycznego.

Po zakończeniu spotkania można było na miejscu kupić książki oraz karty podarunkowe, zasilające budżet fundacji Szymona Hołowni.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 10-05-2017 18:15
zammiast do roboty dziad pisowski wzial by sie do roboty anie zebrac fundacje sobie nieroby zakladaj apotem ludzi okradaj nie zle wont do kopalni pisowski debilu
~pytacz 10-05-2017 21:11
Czemu funkcjonariusze medialni głównego scieku mają jedyną koncesję na formatowanie młodzierzy? Ten robił jako medialny najemnik juz chyba dla każdej grupy oprawców Polski.
~Tadeusz 10-05-2017 23:09
Gratuluję inicjatyw Pani Dyr. biblioteki, dziękujemy
~Izotonic 11-05-2017 8:18
Zróbcie mu wycieczkę objazdową po okolicznych kościołach. Takiemu fanatykowi na pewno się spodoba.
~olo 11-05-2017 9:02
??????? dziad pisowski , fanatyk. Czy was lemingi całkiem powaliło on pisze w Tygodniku powszechnym i prowadzi program w TVN. Na swoich już najeżdżacie oj źle z wami
~pytacz 11-05-2017 9:24
A kto powiedział że ja jestem za PIS? Mi się podoba pisowska czystka ze złodziejów platfusich i w sądach. Nic więcej.
57jurand 20-05-2017 18:30
Spokojnie pytacz jak już rozprawią się z takimi jak ja, to i ciebie wytargają za uszy. Ludzie tacy jak kaczor muszą mieć z kim walczyć nie będzie lewactwa będziesz ty wrogiem .To już było w radzieckiej bolszewii ,będzie i tej katobolszewii. Radzę dla przypomnienia poczytać ,,Archipelag Gułag'' Sołżenicyna ,znajdziesz dużo materiału do przemyśleń.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group