Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3829
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Tak łatwo zostać bohaterem – "Kibice i fani sportu dla Euro 2012"

Czwartek, 17 maja 2012, 8:42
Aktualizacja: 12:12
Autor: Karolina Kurban
Wałbrzych: Tak łatwo zostać bohaterem – "Kibice i fani sportu dla Euro 2012"
Fot. Karolina Kurban
W hali wałbrzyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przeprowadzona została akcja „Zostań bohaterem – oddaj krew i uratuj życie drugiego człowieka”.Organizatorem akcji było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

Kolejna Akcja Honorowego Krwiodawstwa za nami. W godzinach od 10.00 do 14.00 w Hali OSiR na dawców krwi czekały przemiłe panie, które mimo oręża w postaci igieł uśmiechały się pogodnie i każdego otaczały fachową opieką. Na kibiców i fanów sportu, a także na pozostałych wrażliwych ludzi czekały bilety na mecz Górnika Wałbrzych w dniu 19 maja.

- To nie mój pierwszy raz. Oddaję krew regularnie od 2001 roku,z małą przerwą. Przypadał mój termin, a że do OSiR-u było bliżej, to się zgłosiłem akurat dzisiaj. Świadomość, że się komuś ratuje życie jest niesamowita. A bilet na mecz? Jest miłym dodatkiem – mówi Sebastian Niedźwiedź.

Korzyści z oddawania krwi są niewiarygodne, zarówno dla potrzebującego, jak i dla dawcy, ponieważ każdy otoczony jest opieką lekarską (ogólne badanie, wyniki laboratoryjne) oraz poznaje swoją grupę krwi.

Frekwencja nie była wysoka (zgłosiło się 19 osób, a krew oddało 16), dlatego też miejmy nadzieję, że kolejne akcje wypadną z większym powodzeniem. W ciągu roku mężczyźni mogą oddać krew 6 razy, kobiety 4. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu jest czynne całodobowo, a krew można oddawać w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godz. 8.00 – 12.00.

Ponadto kierownik Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu - Teresa Kamińska - zachęca do oddawania krwi w okresie wakacyjnym, tj. od 1 czerwca do 31 sierpnia 2012 roku. Aby osłodzić życie każdemu ratującemu do ekwiwalentu kalorycznego zostaną dodane 2 tabliczki czekolady. Bo, aby zostać bohaterem, nie trzeba wcale tak wiele.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group