Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 2824
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Taniec przeciw przemocy

Środa, 12 lutego 2020, 7:32
Aktualizacja: Czwartek, 13 lutego 2020, 8:43
Autor: red
Wałbrzych: Taniec przeciw przemocy
Fot. archiwum
Przed nami kolejna edycja wydarzenia tańca przeciw przemocy One Billion Rising/ Nazywam się Miliard.

To międzynarodowa akcja, której finał jest 14 lutego (na całym świecie właśnie w Walentynki) – już ósmy raz spotkamy się, żeby razem zatańczyć przeciw przemocy wobec kobiet i dziewczynek, by dać wyraz solidarności z wszystkimi, które tej przemocy doświadczają, by głośno mówić o tym co możemy zrobić, by było nam wszystkim bezpieczniej.
– Wałbrzych włącza się kolejny raz w międzynarodową akcję One Billion Rising. To ważne byśmy powtarzali jak ważny jest szacunek dla granic drugiego człowieka. Przyjdźcie. Przecież każdy i każda z nas ma jakąś ważna dla siebie kobietę lub dziewczynkę. Przyjdźcie dla nich. To nasza wspólna sprawa – wyjaśnia i zachęca Natalia Achmatowicz z Antyprzemocowej Sieci Kobiet.

Już teraz, jeszcze przed 14 lutego, można próbować swoich sił w tańcu. Próby organizowane są w każdą środę o 17.00 w WOK na Piaskowej Górze. Finał, przede wszystkim wspólny taniec (ale nie tylko), 14 lutego o godzinie 18.00 w Galerii Victoria. Więcej informacji i bieżąco uzupełniane szczegóły można znaleźć pod linkiem https://www.facebook.com/onebillionrisingwalbrzych/

Bardzo ważna informacja – nie trzeba umieć tańczyć, ważne jest, aby przyjść tego dnia i wspólnie dać wyraz braku zgody na przemoc. Należy dodać, że przemoc domowa wobec kobiet jest najczęściej zgłaszanym przestępstwem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
11%
Smuci
5
56%
Złości
3
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group