Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2342
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Teatr Dramatyczny z bogatą ofertą

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 20 marca 2012, 11:43
Aktualizacja: 11:45
Autor: PAW
Sebastian Liszka
Fot. PAW
Podczas ostatniej konferencji prasowej, jaka odbyła się w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym, wiele czasu i słów poświęcono repertuarowi Teatru na 2012 rok.

- Stawiamy sobie ambitne cele i chcemy zrealizować kilka projektów – mówi Danuta Marosz, dyrektor Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. - Szczególnie interesująco zapowiadają się tegoroczne Fanaberie Teatralne. Chcemy zaprezentować w 10 dni 18 spektakli.

Sebastian Liszka, kierownik literacki Teatru, uważa, że w tegorocznej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie.
- Ten sezon nosi nazwę "Wolimy, wolimy" - mówi Liszka. - Zaczęliśmy sezon od premiery Antka Kochanka. Kolejna premiera już 14 kwietnia. W tym roku wiele też będzie się działo w Amfiteatrze i na nudę miłośnicy teatru nie będą mogli narzekać.

Wystarczy tylko powiedzieć, że 13 kwietnia planowana jest w godzinach 18.00 do 24.00 w Amfiteatrze, na Scenie Kameralnej oraz na Dużej Scenie II Teatralna Bezsenność z Bohaterem Roku. W programie "Spektakl o dobru. Rewia wzruszeń", projekcja filmu "Bohater roku", koncert orkiestry dętej inspirowanej muzyką bałkańską, spektakl "Bohater roku", projekcja filmu "Wodzirej" oraz nocne zwiedzanie Teatru. Na 23 czerwca zaplanowano premierę spektaklu plenerowego "Pinokio" w reżyserii Jakuba Porcari. 13 lipca ma się odbyć III Teatralna Bezsenność z Polakiem i Pinokio. Zakończenie sezonu teatralnego wyznaczono w tym roku na 15 lipca. Inauguracja nowego sezonu artystycznego nastąpi 8 września. W grudniu przewidziana jest IV Teatralna Bezsenność.

Oczywiście to nie wszystkie imprezy i plany wałbrzyskiej instytucji kultury. W październiku odbędą się XIII Dni Dramaturgii pod tytułem "Na dalekiej Ukrainie". Będą to teksty młodych ukraińskich dramaturgów. Oczywiście ważną imprezą będą X jubileuszowe Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne, które odbędą się w dniach 15-24 listopada.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group