Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3590
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Teatr i plastyka w bibliotece

Czwartek, 17 czerwca 2010, 19:30
Aktualizacja: 19:31
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Teatr i plastyka w bibliotece
Bohaterowie zaprezentowali najnowszy spektakl
Fot. użyczone
15 czerwca bibliotekę w Gorcach opanowały uzdolnione aktorsko i plastycznie dzieciaki. Tego dnia działający przy MBP–CK, dziecięcy Teatr TRELE MORELE zaprosił swoją wierną publiczność na najnowszą premierę.

Członkowie teatrzyku i ich instruktorka przyzwyczaili już widzów do spektakli dowcipnych i pełnych zaskakujących rozwiązań scenicznych. Tak było i tym razem. Grupa zaprezentowała przedstawienie zatytułowane „Bajki – nie bajki, czyli każdy ma w głowie Trele Morele” w reżyserii i według scenariusza Katarzyny Bernaś.

Jak zwykle nie zawiodła licznie zgromadzona publiczność, która wraz z zaproszonymi gośćmi, Sekretarz Miasta - Ireną Dzilińską, Przewodniczącym Rady Miasta - Stanisławem Urbaniakiem, Kierownikiem Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych - Zygmuntem Nowaczykiem oraz Zastępcą Dyrektora MBP-CK - Małgorzatą Sycz, podziwiała popisy naszych młodych aktorów. Premiera okazała się świetną zabawą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Występy grupy teatralnej nie były jedyną atrakcją tego artystycznego popołudnia. Imprezę bowiem połączono z wernisażem prac grupy plastycznej. Mieszkańcy dzielnicy Gorce mieli więc okazję podziwiać rysunki i prace malarskie dzieci, które przez cały rok szkolny pilnie uczęszczały na zajęcia z rysunku i malarstwa prowadzone przez Stanisława Sułka. Można śmiało powiedzieć, że dzieci z Boguszowa- Gorc po raz kolejny udowodniły, że zasługują na miano młodych artystów.

Na zakończenie spotkania członkowie oraz opiekunowie obu grup otrzymali od Dyrektora MBP-CK – Elżbiety Gajewskiej słodkie upominki oraz podziękowania za całoroczną pracę.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group