Sobota, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 1523
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu wspierany przez Ministerstwo

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 5 marca 2015, 6:30
Autor: red
Fot. red
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu otrzymał 215 tys. zł dofinansowania od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację czterech projektów w 2015 roku.

Pierwszy z nich – produkcja spektaklu „Sachem. Wódz Czarnych Węży” w reż. M. Majewskiej oraz program działań edukacyjnych jemu towarzyszących – został dofinansowany kwotą 40 tys. zł w ramach Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa” realizowanego z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Teatr rozpoczął realizację projektu 28 lutego premierą spektaklu.

105 tys. zł Teatr otrzymał w ramach programu „Edukacja kulturalna” na realizację II edycji Festiwalu małych Prapremier – jedynego festiwalu w Polsce prezentującego wyłącznie spektakle prapremierowe teatrów lalkowych, skierowane do publiczności dziecięco-młodzieżowej. Festiwal odbędzie się w dniach 13 – 18 września 2015 roku.

Kolejny projekt pn. „Bramaturgia” – inscenizowane opowieści z bram i podwórek wałbrzyskich kamienic - został dofinansowany kwotą 30 tys. zł w ramach programu „Teatr 2015 – Promesa: 250-lecie teatru publicznego w Polsce. Edukacja teatralna i promocja teatru”. Premiera tego wydarzenia zaplanowana jest na czerwiec 2015 r.

Teatr zaprezentuje się też latem na 9. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Szanghaju dzięki dofinansowaniu kwotą 40 tys. zł w ramach programu „Wydarzenie artystyczne – Promocja kultury polskiej za granicą”.

Teatr czeka jeszcze na wynik dotyczący projektu „Między miejscami” – prezentacja muzycznego monodramu na podstawie wspomnień polskich repatriantów z Francji w ramach programu „Patriotyzm jutra” (program MKiDN oraz Muzeum Historii Polski w Warszawie).

2015 rok jest dla Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu rokiem szczególnym, ponieważ jesienią wałbrzyskie lalki będą świętować swoje 70. urodziny, które zostaną połączone z II edycją Festiwalu małych Prapremier.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group