Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4887
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Teatr Lalki i Aktora zakończył sezon

Piątek, 1 lipca 2011, 10:31
Aktualizacja: 10:39
Autor: Red
Wałbrzych: Teatr Lalki i Aktora zakończył sezon
Fot. Sven
Kolejny sezon artystyczny w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu dobiega końca. Był to czas pełen niezwykłych i ważnych wydarzeń.

W listopadzie 2010 roku Teatr świętował swoje 65. urodziny, na które zaprosił znamienitych gości z całego kraju. Jubileuszowe obchody uwieczniono premierą „Balladyny” (reż. Mariola Ordak-Świątkiewicz), która okazała się nietuzinkową propozycją repertuarową dla młodzieży i dorosłych. Teatr nie zapomniał także o swoich najwierniejszych widzach, czyli o najmłodszych, dla których w marcu 2011 r. przygotował spektakl „Pinokio” w reż. Eweliny Ciszewskiej.

- Sezon teatralny 2010/2011 w Teatrze Lalki i Aktora to nie tylko wydarzenia stricte artystyczne, ale również zmiany dotyczące samej organizacji. Od 1 marca 2011 r. dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru jest Zbigniew Prażmowski. Po wielu latach starań udało się sprzedać przynależny do Teatru dawny Dom Aktora przy ul. Zamkowej w Wałbrzychu. W lipcu, podczas przerwy wakacyjnej, rozpoczną się w Teatrze prace inwestycyjno-remontowe. Dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Lalki zaadaptują salę prób na małą scenę z widownią na poduszkach. Inauguracja tzw. Sceny Na Poduszkach przewidziana jest na październik tego roku. Wśród pierwszych prezentacji znajdą się monodram dla dorosłych (występ gościnny) oraz spektakl kameralny dla dzieci – mówi Marlena Jasińska-Denst z Biura Promocji i Organizacji Widowni

Przez lipiec i sierpień Teatr będzie zamknięty dla widzów, ale nie oznacza to, że zaprzestaje swojej działalności. W sierpniu Teatr wyrusza w podróż po kraju, by zaprezentować swoje spektakle m.in. w Katowicach, Poznaniu, Zielonej Górze. Rozpoczynają się także próby do kolejnej premiery – „Ferdynanda Wspaniałego” Ludwika Jerzego Kerna, zaplanowanej na 24 września 2011 r. Reżyserii podjęła się Lucyna Sypniewska, scenografii Jan Polívka, a muzykę do przedstawienia skomponował Krzysztof Maciejowski.

- Wszystkim naszym widzom życzymy pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji i zapraszamy od września na ponowne zanurzenie się w magii teatru - kończy Marlena Jasińska-Denst.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group