Wtorek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 1742
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Teatr w szkołach

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 13 października 2019, 9:42
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 października 2019, 8:19
Autor: JAZ
Fot. JAZ
W Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 4 w Wałbrzychu odbyła się konferencja prasowa Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego.

Miejsce spotkania nie było przypadkowe. Zespół teatru kolejny raz przygotował widzom niesamowitą niespodziankę i kolejny spektakl odbędzie się właśnie w murach szkoły. Czeka nas niesamowita przygoda, nie tylko po miejscach budynku szkolnego, które, na co dzień są zakazane. Zmierzymy się także z problemem zanieczyszczenia środowiska, które przez wielu traktowane jest jako choroba cywilizacyjna XX wieku.

Spektakl „Greta i ostatni wieloryb” będzie realizowany przez Teatr Dramatyczny w 7 wybranych wałbrzyskich szkołach. Przedstawiony będzie aż 25 razy. Zobaczymy go dzięki nagrodzie za udział w konkursie im. Jana Dormana.
- Greta i ostatni wieloryb to projekt pedagogiczno-teatralny, skierowany do uczniów klas piątych i szóstych. Został rozpisany na wiele etapów. Dzieci będą w ich trakcie rozwiązywać zagadki kryminalne, poznają problem ekologii i związane z nim realne zagrożenia. W samym spektaklu jednorazowo udział weźmie jedna klasa – mówił reżyser Maciej Podstawny.

Czeka nas więc spotkanie z baśnią o dziewczynce, która spróbuje ocalić świat i wyruszy w poszukiwanie ostatniego wieloryba. Wszystko zaaranżowane w niezwykłej scenerii. Sam widz będzie dodatkowo interaktywnie uczestniczył w poszukiwaniach. Stworzone warunki wspólnej podróży po zakamarkach szkolnych budynków dadzą twórcom możliwość pełnej aktywizacji uczestników zabawy.
- W każdej ze szkół wystąpimy od dwóch do czterech razy. W sumie zagramy w 7 szkołach aż 25 razy – mówiła dyrektor wałbrzyskiego teatru.

Premierę zaplanowano na 15 października.

Twoja reakcja na artykuł?

4
40%
Cieszy
3
30%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
2
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~wyzwalacz 13-10-2019 11:42
No tak, indoktrynacja i programowanie ideowe dzieci w Europie , tym razem bujdami ekologicznymi trwa w najlepsze od przedwojny. Wpierw Hitlerjugend z jego ideolo , potem stalinizm/leninizm w szkołach a teraz kasę rzemieślnicy teatralni robią na : ekobujdach, antysemityzmie i zboczeniach seksualnych. Program i metody te same z pewnymi zmianami kosmetycznymi.
~Lucyna 14-10-2019 7:57
teatr w szkołach * ten teatr = LGBT
~oczyiuszy! 14-10-2019 11:31
najpierw lgbt ! teraz teatr ! a gdzie nauka !!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group