Sobota, 13 czerwca
13°C Jelenia Góra

Teatry uliczne w Wałbrzychu

Audio

Czytaj na głos

Autor: Red 1 min czytania

Trwa sezon na teatry uliczne. Niedawno przez trzy dni artyści teatrów otwartych gościli w Jedlinie–Zdroju, w najbliższą sobotę, 9 lipca, będziemy mogli podziwiać ten rodzaj sztuki w Wałbrzychu.

W najbliższy weekend w Świdnicy odbędzie się XIV Festiwal Teatru Otwartego. Część trzydniowego programu będzie można zobaczyć także w Wałbrzychu. Dzięki uprzejmości Świdnickiego Ośrodka Kultury, organizatora festiwalu, przed amfiteatrem w Galerii Victoria zaprezentowane zostaną następujące przedstawienia:

14.00 – „Karnawał dziadowski” w wykonaniu wrocławskiego Teatru Akademia Wyobraźni; to spektakl specjalnie przygotowany dla dzieci, które po krótkich warsztatach wciągnięte są do aktywnej zabawy i występów

15.30 – „Uśmiech kobiety” w wykonaniu Teatru Nikoli z Krakowa. Trzon trupy to rosyjscy znakomici artyści, mieszkający od lat w Polsce

17.00 – „Pinezkologia czyli Świronizacja” - klaunada uliczna w wykonaniu gdańskiego Teatru Pinezka,

19.00 – „Graal” – widowisko dla młodszego i starszego widza w wykonaniu krakowskiej grupy Scena Kalejdoskop.

Pomiędzy spektaklami widzów bawić będzie grupa Glingal, która przygotuje pokaz puszczania mega-baniek, pokaże nam żonglerskie i szczudlarskie sztuczki, przygotuje baloniki dla dzieci. Zapraszamy serdecznie całe rodziny na dzień z teatrem otwartym.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka