Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4194
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Tesco dla Szkół rozkręca ekorewolucję w dolnośląskich szkołach

Środa, 14 września 2011, 7:42
Aktualizacja: 10:51
Autor: PAW
Kraj: Tesco dla Szkół rozkręca ekorewolucję w dolnośląskich szkołach
Fot. PAW
Już 15 września rusza dziewiąta edycja wspierającego polskie szkoły programu edukacyjnego Tesco dla Szkół. W ubiegłorocznej edycji programu brało udział ponad trzystu uczniów z Dolnego Śląska, którzy wywalczyli aż sześć nowoczesnych pracowni multimedialnych dla swoich szkół. W tym roku uczniowie znów mają szansę zdobyć cenne nagrody. Wystarczy, że wezmą udział w pełnym zabawy ekologiczno–filmowym konkursie pod hasłem Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja”, przeprowadzą w swojej okolicy małą ekorewolucję, a następnie przedstawią ją w formie krótkiego ekofilmiku, stworzonego jakimkolwiek urządzeniem, od komórki po kamerę.

Ekorewolucja, czyli lokalne działanie na rzecz ekologii, może być prosta i zyskowna jak wymiana w szkole żarówek na energooszczędne, ekologiczny flash mob w parku lub happening przekonujący sąsiadów do segregacji śmieci. Jej kształt zależy od pomysłowości dzieci, natomiast jak wielki odniosą sukces – od nas wszystkich. Organizator konkursu Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja”, firma Tesco Polska, zaprasza do udziału w nim nie tylko szkoły podstawowe i gimnazjalne, lecz również rodziców dzieci i ich sąsiadów, okoliczne organizacje pozarządowe i władze lokalne, które mogą włączyć się w realizację miejscowych ekorewolucji, by pomóc najmłodszym zmieniać świat na lepsze oraz wygrać nowoczesny sprzęt dydaktyczny – tablice multimedialne dla swojej szkoły.

Udział w konkursie Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja” to nie tylko szansa dla dolnośląskich szkół na zdobycie nowoczesnych pracowni multimedialnych, dzięki którym codzienna nauka stanie się ciekawsza, a przeładowane tornistry dzieci – lżejsze. To także pełna zabawy lekcja ekologii, która pozwoli uczniom rozwinąć wiele cennych umiejętności i kompetencji, od umiejętności pracy zespołowej po kreatywność.
- Edukacja ekologiczna to najlepszy kapitał, jaki możemy przekazać przyszłym pokoleniom – mówi Sławek Brzózek, wiceprezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia. - Nie zostawimy im niestety naszej planety w idealnym stanie, dlatego powinniśmy wyposażyć je w praktyczną wiedzę, jak najlepiej o nią dbać. Konkurs Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja” to znakomita szansa, by dzieci i młodzież poznały zasady troski o środowisko w formie zabawy, tym skuteczniejszej, że uczestnicy konkursu będą samodzielnie wymyślali, jakie ekologiczne zmiany wprowadzić, by były jak najbardziej pożyteczne. To, czego nauczą się młodzi ekorewolucjoniści, będzie owocowało przez lata.
Walory programu Tesco dla Szkół zostały wysoko ocenione przez nauczycieli i dyrektorów szkół biorących udział w jego poprzedniej edycji:

- Udział w konkursie to doskonała okazja na rozwijanie talentów naszych zdolnych, młodych ekologów. To także propagowanie wiedzy o ochronie środowiska i zwiększenie świadomości ekologicznej – twierdzi Jacek Kowieski, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 we Wrocławiu.
Według Izabeli Bobowskiej, Dyrektor Gimnazjum nr 16 im. Andrzeja Waligórskiego we Wrocławiu:

- Wygranie przez uczniów rewelacyjnej nagrody, jaką jest pracownia multimedialna, wyzwala w społeczności szkolnej poczucie dumy, a jednocześnie świadomość, że praca zespołowa daje wymierne korzyści.

Dziesiątki szkół z Dolnego Śląska oraz setki w całej Polsce już się przekonało, że warto dbać o środowisko razem z Tesco dla Szkół. Jakie placówki dołączą do nich w tym roku i czy Dolny Śląsk stanie się największym ogniskiem ekorewolucji? Przekonamy się już we wrześniu!

Regulamin oraz wszystkie szczegóły konkursu Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja” dostępne są na stronie www.tescodlaszkol.pl. Prace konkursowe należy przesyłać za pośrednictwem dostępnego na stronie formularza do 31 października 2011 r. Zwycięzców konkursu, tak jak w ubiegłym roku, wyłonioną internauci w prowadzonym od 10 listopada do 9 grudnia ogólnopolskim głosowaniu na najciekawsze prace konkursowe. Konkurs Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja” realizowany jest pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Środowiska. Rolę eksperta merytorycznego konkursu pełni Fundacja Nasza Ziemia.

W ubiegłej edycji konkursu, uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Wałbrzychu znaleźli się w gronie 30 laureatów konkursu Tesco dla Szkół – „Ekomania Filmowania”, zdobywając nowoczesną pracownię multimedialną o wartości 12 000 zł dla swojej szkoły oraz przenośne odtwarzacze DVD dla siebie. Zwycięstwo zapewnili sobie nagrywając filmik, w którym pokazali, jak w prosty sposób dbają o środowisko w szkole, domu i swoim mieście.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group