Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3799
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Tężnia w planach

Piątek, 1 listopada 2019, 6:47
Aktualizacja: Sobota, 2 listopada 2019, 7:49
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Tężnia w planach
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
Trwają prace związane z projektem budowy tężni solankowej w Szczawnie–Zdroju.

Jak już Państwa informowaliśmy, z inicjatywą budowy tego typu obiektu wystąpili radni z Klubu Szczawno-Zdrój Możliwości, choć temat przewijał się także w poprzednich kadencjach.

Na zlecenie miasta powstała koncepcja pawilonu solankowego i wstępne lokalizacje, projektant przedstawił swoją wizję podczas spotkania z burmistrzem Markiem Fedorukiem i zastępcą Łukaszem Kurjatą. Zaproponowana przez projektanta koncepcja to nowoczesny pawilon o długości ok. 10 metrów, wykonany z materiałów naturalnych, granitu i drewna. Obiekt wymaga płaskiego terenu z dostępem do drogi (w celu obsługi technicznej obiektu, dowozu solanki, itd.), wokół tężni potrzeba także sporo miejsca na ustawienie leżaków i ławek dla korzystających.
Branych jest pod uwagę kilka lokalizacji, jednak de facto - czy inwestycja w ogóle dojdzie do skutku - o tym zdecyduje konserwator zabytków, który ma decydujący głos w kwestii posadowienia obiektu w którymś z zabytkowych parków.

Przypomnijmy, że władze Powiatu Wałbrzyskiego zadeklarowały przekazanie 25 tys. zł ze swojego budżetu na przygotowanie projektu.
Tężnia solankowa jest ciekawym obiektem, mogącym służyć zdrowiu i rekreacji zarówno mieszkańców, jak i kuracjuszy. Gmina Szczawno-Zdrój nie posiada własnej solanki – nasze wody to szczawy – zatem budowa tężni łączy się także z systematycznym zakupem i wymianą solanki.

Twoja reakcja na artykuł?

14
74%
Cieszy
2
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
2
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group