Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: To już naprawdę ostatni moment, aby wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu

Czwartek, 27 kwietnia 2017, 9:12
Autor: red
Wałbrzych: To już naprawdę ostatni moment, aby wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu
Fot. organizatorzy
Przed nami już tylko jedno spotkanie w ramach akcji „TOYOTA Bezpieczny Kierowca 2017” oraz spektakularny finał zaplanowany w Starej Kopalni na poniedziałek, 1 maja.

Ostateczna rywalizacja dla najlepszych kierowców odbędzie się razem z widowiskową imprezą „Moc Maszyn”. *

Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego już po raz dwunasty organizuje kampanię „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”. W tym roku organizatorzy kampanii oraz jej partnerzy, czyli m.in. Toyota Motor Manufacturing Poland, Toyota Nowakowski, Ronal Polska, Votum S.A., Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Bogler apelują tylko o rozsądek! Tylko i aż. Chodzi przede wszystkim o
zerwanie z przekraczaniem dozwolonej prędkości, łamaniem przepisów, a wreszcie brawurą i obsługiwaniem telefonu podczas jazdy, bo to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych.
- Sukces przedsięwzięcia to nie tylko jego długofalowa organizacja, ale przede wszystkim ponad 2 tysiące przeszkolonych osób, a zdecydowanie kilka razy więcej tych, którzy coraz więcej i konkretniej mówią o bezpieczeństwie na drogach, a co najważniejsze zmienili styl jazdy i wyeliminowali rażące błędy za kółkiem* – podkreśla Piotr Starczukowski, organizator akcji „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”.

Oprócz apelu „TOYOTA Bezpieczny Kierowca2017” są oczywiście szkolenia. Zajęcia teoretyczne i praktyczne przeszli już pracownicy Toyota Motor Manufacturing Poland. W akcji mogą wziąć jeszcze udział mieszkańcy regionu, którzy posiadają prawo jazdy kategorii B. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej konkursu. Z pośród tych osób losowanie wyłania uczestników każdego kursu. Ostatnie szkolenie odbędzie się w dniach 29-30 kwietnia 2017r.

Zajęcia prowadzą instruktorzy na placach manewrowych przy fabryce Toyoty w Wałbrzychu. Praktyka odbywa się na samochodach z Salonu Toyota Nowakowski. Każde szkolenie kończą eliminację do wielkiego finału, w którym zwycięzca otrzymuje tytuł „TOYOTA Bezpiecznego Kierowcy” oraz nagrody.

Szczegóły na: www.bezpieczny-kierowca.pl

Laureaci konkursu „Bezpieczny Kierowca”:

2016 - Piotr Łuszczyk

2015 - Bartosz Nykiel

2014 - Marek Rybczyński

2013 - Anna Żabska

2012 - Marek Simkiewicz

2011 - Zbigniew Marzec

2010 - Krzysztof Wójtowicz

2009 - Dariusz Trembowski

2008 - Piotr Kotliński

2007 - Tomasz Wach

2006 - Łukasz Kozłowski

Unikatowy symulator

Dzięki współpracy Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego z Toyotą Motor Manufacturing Poland i Toyota Europe podczas wielkiego finału „Bezpiecznego Kierowcy 2017” w Starej Kopalni stanie, zakupiony na potrzeby akcji, symulator ekologicznej i bezpiecznej jazdy. Z urządzenia będzie można skorzystać także okazjonalnie w siedzibach partnerów akcji.

Symulator ekologicznej jazdy obserwuje zachowanie kierowcy, mierzy przejechany przez niego dystans, średnie zużycie paliwa i ilość wydzielanego CO2. Warunki jazdy są bardzo zbliżone do prawdziwych sytuacji na drodze. Eco-Driving Symulator zestawia nasz wynik w odpowiedniej tabeli, dzięki której możemy dowiedzieć się, jak wygląda on na tle przejazdów innych osób.
-Urządzenie pobudza do myślenia za kierownicą. Po kilku przejazdach naprawdę da się w różnym stopniu naprawić swoje błędy
koordynacyjne, możemy w sobie wyrobić nowe nawyki, dzięki którym nasza jazda stanie się po prostu lepsza - mówi Piotr Starczukowski, szef Akademii Bezpiecznej Jazdy.

Nawet doświadczeni kierowcy mogą wiele wynieść z takiego testu. Symulator uświadamia, że ich zachowanie za kierownicą ma związek z ilością szkodliwych gazów wydzielanych przez samochód.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group