Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 1909
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tokarczuk o tragedii

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 19 kwietnia 2010, 12:26
Aktualizacja: 12:27
Autor: PAW
Olga Tokarczuk, znana polska pisarka pochodząca z Wałbrzycha, napisała artykuł prasowy do amerykańskiego dziennika „Newy York Times” na temat tragedii, która w ostatnich dniach dotknęła Polskę.

Artykuł zatytułowany „Tu marsz historii jest żałobnym konduktem” ukazał się w bardzo popularnym amerykańskim dzienniku „New York Times”.

Pisarka w artykule potwierdza, że ciężko w takich chwilach pogodzić się ze śmiercią tylu znamienitych Polaków. Wspomina o momencie, kiedy naród dowiedział się o katastrofie prezydenckiego samolotu. Tokarczuk w swoim artykule przypomina też o tragicznej historii naszego kraju. Jednocześnie wyraża obawy dotyczące tego, że Polacy jednoczą się wokół śmierci. Tak jest choćby z politykami, którzy na co dzień skaczą sobie do oczu, a w obliczu śmierci, pokornieją.

Pisarka mówi, że w obliczu śmierci wszyscy są równi, ale wyraża obawę, że nasi rodacy potrafią się zjednoczyć tylko w chwilach i sytuacjach kryzysowych, obliczu narodowej tragedii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~M.Czoło 20-04-2010 9:04
Guziki [ Pamięci kapitana Edwarda Herberta ] Tylko guziki nieugięte przetrwały śmierć świadkowie zbrodni z głębin wychodzą na powierzchnię jedyny pomnik na ich grobie są aby świadczyć Bóg policzy i ulituje się nad nimi lecz jak zmartwychstać mają ciałem kiedy są lepką cząstką ziemi przeleciał ptak przepływa obłok upada liść kiełkuje ślaz i cisza jest na wysokościach i dymi mgłą katyński las tylko guziki nieugięte potężny głos zamilkłych chórów tylko guziki nieugięte guziki z płaszczy i mundurów Zbigniew Herbert

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group