• Sobota, 7 grudnia 2019
  • Godz. 20:03
  • Imieniny: Ambrożego, Marcina, Teodora
  • Czytających: 4939
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Tour de Pologne w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 3 kwietnia 2012, 23:12
Aktualizacja: Środa, 4 kwietnia 2012, 8:06
Autor: Sven
Fot. Sven
To będzie drugi etap wyścigu prowadzący z Wałbrzycha do Opola. Nie wiadomo jeszcze tylko gdzie nastąpi start – spod Aqua–Zdroju czy z ulicy Uczniowskiej.

Po latach Tour de Pologne wraca do Wałbrzycha. To jedna z najważniejszych i najstarszych imprez sportowych w naszym kraju. Po raz pierwszy rozegrany został w 1928 roku. Od kilku lat jest to w pełni zawodowy, wysoko ceniony przez zawodników z całego świata wyścig. We wtorek w ratuszu dyrektor Tour de Pologne, Czesław Lang i prezydent Roman Szełemej podpisali umowę dotyczącą rozegrania startu do drugiego etapu wyścigu prowadzącego z Wałbrzycha do Opola. Ten liczący 239 kilometrów etap rozegrany zostanie 11 lipca 2012 roku i prowadzić będzie, między innymi, przez malownicze okolice Wałbrzycha, Nową Rudę, Kłodzko, Złoty Stok, Paczków, Głuchołazy, Prudnik, Krapkowice i zakończy się w Opolu.

Organizacja startu w Wałbrzychu będzie nas kosztować 140 tysięcy złotych. Co za to dostaniemy? Wydaje się, że całkiem sporo. Dla kibiców kolarstwa i miłośników jeżdżenia na rowerze najważniejsza będzie możliwość zajrzenia na zaplecze profesjonalnego wyścigu. Kolarze chętnie pokazują swoje rowery, rozmawiają z kibicami. Poza tym zawsze istnieje możliwość, że ktoś złapie bakcyla kolarstwa i wzorem starszych zawodników, których do ścigania się na rowerze przyciągnął Wyścig Pokoju, dołączy do wałbrzyskich klubów kolarskich.

Miasto ma niecodzienną szansę na promocję i budowanie pozytywnego wizerunku. Nazwa „Wałbrzych” będzie eksponowana nie tylko w czasie Tour de Pologne, ale także podczas wyścigów dookoła Francji i Włoch. Wyścig, a wraz z nim, pośrednio, nasze miasto, promowany będzie w Telewizji Polskiej, między innymi w programie „Kawa czy herbata”. Dobrze by było, gdyby udało się wykorzystać tę promocyjną szansę dla Aqua-Zdroju, który na swoje usługi powinien znaleźć klientów nie tylko w Wałbrzychu, ale także, a może przede wszystkim, w kraju oraz poza jego granicami.

W każdym razie klamka zapadła. W środę, 11 lipca, od rana Wałbrzych będzie żył kolarstwem na najwyższym światowym poziomie. Zagadką jest tylko to, czy Aqua-Zdrój będzie już wyglądał z zewnątrz na tyle dobrze, by pokazywać go w telewizji.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Armstrong 4-04-2012 14:02
Romek, trzeba będzie naprawić drogi... !?!
~pi 4-04-2012 15:25
może w końcu załata dziury? A rok temu obiecywał, że w ciągu dwóch lat wyremontowane zostaną wszystkie główne drogi... czekamy...
~Bezstronny obserwator 4-04-2012 16:21
Nie trzeba. Jeśli trasa będzie wiodła Andersa, Wysockiego, Wyzwolenia, Piłsudskiego i 11 Listopada, to ten ciąg jest akurat płaski jak stół. Może za wyjątkiem kilkuset metrów kostki przy OSiRze. Dobrze pogłówkować i kolarze będą mile wspominać nasze miasto.
~ 4-04-2012 17:31
140 tysięcy zł ? Do jasnej cholery to już nie ma na co pieniędzy wydawać? Po cholere ta msza za grubą kase, po cholere ten wyścig. Rób Pan panie prezydencie drogi i komunikacje a nie pierdołami się zajmujesz!
~ 4-04-2012 17:33
140 tysięcy zł ? Do jasnej cholery to już nie ma na co pieniędzy wydawać? Po cholere ta msza za grubą kase, po cholere ten wyścig. Rób Pan panie prezydencie drogi i komunikacje a nie pierdołami się zajmujesz!
~Sławek 24-06-2012 16:29
140tys to Twoim zdaniem za kilka godzin wspominania o Wałbrzychu w telewizji polskiej i Eurosporcie? Moim zdaniem jest to kapitalna promocja regionu wałbrzyskiego.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group