Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3262
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Toyota ma „Silnik Roku”

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 11 lipca 2010, 13:43
Aktualizacja: 13:44
Autor: red
Czwarty raz z rzędu silnik produkowany w Wałbrzyskim zakładzie Toyoty zdobył pierwsze miejsce w rankingu „Silnik Roku” w klasie do 1.0 litra.

“Engine of The Year” jest najważniejszym branżowym konkursem, w którym silniki są oceniane przez 65 dziennikarzy z całego świata. Od początku przyznawania nagrody w 1999 roku Toyota uzyskała łącznie 22 wyróżnienia. W bieżącym roku oprócz nagrody w kategorii do 1l pojemności Toyota zdobyła także 1. miejsce w kategorii „Ekologiczny silnik roku” . Przypadł on hybrydowej jednostce napędowej „Toyota Hybrid Synergy Driver” stanowiącej połączenie silnika elektrycznego oraz spalinowego i montowanej w Toyocie Prius oraz Toyocie Auris HSD.

1-litrowy silnik zaprojektowany w Japonii i produkowany między innymi w wałbrzyskiej fabryce Toyoty został uznany przez członków jury jako jeden z najbardziej przyjaznych oraz oszczędnych jednostek napędowych. Według jurorów silnik ten mimo upływu lat „nadal przewyższa o klasę inne silniki w swojej kategorii, a moc i moment obrotowy zapewniają przyjemność z jazdy po mieście przy bardzo niskim zużyciu paliwa”

- Ta nagroda to uznanie nie tylko dla projektantów, ale też dwóch tysięcy pracowników naszej fabryki, którzy nie ustają w wysiłkach, by zapewnić wysoką jakość produktu finalnego” – stwierdził Wiceprezes TMMP Dariusz Mikołajczak.

Zbudowany w całości z aluminium trzy cylindrowy silnik waży zaledwie 67 kg i stanowi najlżejszą jednostkę napędową w swojej klasie. Osiągając moc 68 koni mechanicznych jest on nie tylko najmocniejszą jednostką w segmencie A (małych samochodów miejskich), ale także generuje moment obrotowy na poziomie 93 Nm przy 3600 obrotach na minutę. Bardzo dobre osiągi już przy niskim i średnim momencie obrotowym są niezwykle ważne dla prawidłowej pracy podczas uruchamiania czy zatrzymywania samochodu, stałego przyspieszenia oraz jeździe w mieście.

Wyniki konkursu:
1) Toyota 998 cm3 301 pkt
2) Smart Diesel 799 cm3 227 pkt
3) Mitsubishi 999 cm3 Turbo 237 pkt

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 11-07-2010 19:25
japonce były i beda najlepsze

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group