Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 4407
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Toyota z pomocą Ukrainie

Sobota, 5 marca 2022, 9:55
Autor: red
Wałbrzych: Toyota z pomocą Ukrainie
Fot. użyczone
W fabrykach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu–Laskowicach pracuje łącznie 230 pracowników z Ukrainy. W związku z trwającą wojną dla nich oraz ich rodzin firma uruchomiła specjalny pakiet wsparcia. Dodatkowo pracownicy wspierają lokalne akcje pomocowe.
- Nie chcemy i nie możemy być obojętni na osobiste dramaty naszych pracowników oraz innych obywateli Ukrainy, którzy potrzebują wsparcia. Z tego też względu podejmujemy konkretne działania by im pomóc w tej trudnej sytuacji.” – podkreśla Wiceprezes ds. Korporacyjnych Zbigniew Oczkowski.

Firma przyznała pracownikom z Ukrainy płatny, 5-dniowy urlop w celu sprowadzenia rodziny oraz bezpłatny urlop dla osób wyjeżdzających na Ukrainę. Toyota zapewnia również środki transportu do sprowadzenia rodziny z granicy polsko-ukraińskiej oraz zakwaterowanie i wyżywienie w pobliżu fabryk. Ponadto firma koordynuje opiekę medyczną oraz organizuje opiekę nad dziećmi. Toyota pomaga również w zapisaniu dzieci do szkół i przedszkoli. Rodziny oraz inni uchodźcy objęci są opieką psychologiczną. Fabryka daje swoim pracownikom gwarancję zatrudnienia po powrocie do Polski w przypadku końca obecnej umowy oraz pomaga rodzinom pracowników w znalezieniu pracy.

Wolontariusze z programu „PoMOC z Toyoty” od pierwszego dnia konfliktu prowadzą na terenie fabryk zbiórkę rzeczową i pieniężną. Korzystają z niej zarówno rodziny pracowników jak i lokalne akcje pomocowe, do których Toyota dostarcza zebrane rzeczy oraz potrzebne palety i kartony. Korzystając z własnej kuchni w fabryce w Jelczu-Laskowicach przygotowywane są posiłki dla domów w Dębinie i Wójcicach, w których przybywają matki z dziećmi. Swoją pomoc w zapewnieniu mieszkania, transportu czy też dowozu jedzenia osobom potrzebującym deklarują także polscy pracownicy.

- W tej trudnej i bardzo dynamicznie zmieniającej się sytuacji wsparcie ze strony Toyoty wiele dla nas znaczy. Cieszymy się, że mamy na miejscu tak dobrego i zaangażowanego społecznie partnera jakim jest niewątpliwie fabryka Toyoty.” – podkreśla Jacek Załubski, lokalny radny i jednocześnie jeden z koordynatorów akcji pomocowych w rejonie Jelcza-Laskowic.

Toyota poinformowała także, że od 4 marca zatrzymuje produkcję w fabryce koncernu w Petersburgu. W związku z tym dostawy silników do Rosji z zakładu w Jelczu-Laskowicach zostały wstrzymane.

Twoja reakcja na artykuł?

10
71%
Cieszy
1
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
2
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group