Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3442
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Tradycyjny rajd

Środa, 14 sierpnia 2019, 8:35
Aktualizacja: 15:28
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Tradycyjny rajd
Fot. użyczone
16. Polsko–Czeski Rajd Rowerowy „Szlakiem Cystersów" jak zwykle został podzielony na trzy etapy (klasyfikacja GP „Idol" 2019). Trasę o łącznej długości 120 km przejechało 26 uczestników, którzy zwiedzili wiele ciekawych zakątków Dolnego Śląska oraz pogranicza Polsko–Czeskiego.

I etap prowadził z Podzamcza ścieżkami rowerowymi dookoła Wałbrzycha, następnie masywem Chełmca do Czarnego Boru. Wieczorem w hali sportowej w Czarnym Borze rozegrano mecz piłki halowej - panie kontra panowie. W sobotę po śniadaniu wójt Czarnego Boru Adam Górecki zaprosił uczestników Rajdu na pyszną kawę i ciasto do kawiarenki przy bibliotece.

II etap prowadził z Czarnego Boru do Krzeszowa, Betlejem, Kalwarii Krzeszowskiej, na Głazy Krasnoludków, gdzie zaplanowano posiłek przy ognisku. Następnie zwiedzano Domy Tkaczy w Chełmsku Śląskim. Potem wszyscy pojechali do Mieroszowa na obiad i nocleg. W sobotę wieczorem wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki z logo Rajdu, nagrody oraz brali udział w konkursach i meczu piłki siatkowej.

Ostatni III etap prowadził z Mieroszowa przez Grzędy, gdzie na zalewie odbył się piknik rowerowy, Jabłów, Struga /Pałac/ na Podzamcze.
Uczestnicy rajdu przyjechali z różnych zakątków Dolnego Śląska.

Organizator WKB Podzamcze Zamek „Książ" dziękuje bezpośrednim partnerom Rajdu: - Gmina Wałbrzych, Czarny Bór, Mieroszów. Podziękowania również właścicielom Hurtowni „Marcco" w Wałbrzychu orz restauracji KFC ul. Wrocławska.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group