Czytających: 8042

Dziećmorowice: Trafiali rutyniarze

Poniedziałek, 25 października 2021, 8:47
Aktualizacja: 8:51
W meczu klasy A zespołów walczących o pozostanie na tym szczeblu rozgrywek, Sudety Dziećmorowice pokonały Unię Stare Bogaczowice 4–3.

W rolach głównych w tym spotkaniu wystąpili dwaj najlepsi strzelcy obu zespołów, a więc doświadczeni Piotr Osiecki i Piotr Kałoń. Kałoń wyprowadził Unię na prowadzenie w 20. minucie meczu, a po kolejnych 10 minutach goście prowadzili już 0-2 po golu Pawła Dąbrowskiego. Przed przerwą nastąpiło lekkie przebudzenie Sudetów i do bramki rywala trafił Alan Mordasiewicz. Kiedy w 49. minucie znow w roli głównej wystąpił Kałoń, który zdobył gola na 1-3, wydawało się, że Unia wyjedzie z Dziećmorowic z kompletem punktów. Tymczasem gola kontaktowego dla miejscowych w 57. minucie zdobył Karol Dziedzic, a w ostatnich 15 minutach sprawy w swoje ręce wziął najlepszy w historii strzelec Sudetów Piotr Osiecki, który dwukrotnie znalazł drogę do bramki gości i zapewnił trzy punkty Sudetom.

Sudety Dziećmorowice - Unia Stare Bogaczowice 4-3 (1-2)