Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3902
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Transport odpadów z Głuszycy pod kontrolą odpowiednich służb

Czwartek, 4 stycznia 2018, 14:19
Aktualizacja: Piątek, 5 stycznia 2018, 10:20
Autor: red
REGION, Głuszyca: Transport odpadów z Głuszycy pod kontrolą odpowiednich służb
Fot. ITD Dolny Śląsk
W Głuszycy inspektorzy z kłodzkiego oddziału dolnośląskiej ITD, wykonując polecenie Wojewody Dolnośląskiego, podjęli interwencję z związku z transportem odpadów wykonywanym przez przewoźnika z województwa łódzkiego.

Pojazdy zostały zatrzymane do kontroli bezpośrednio po rozładunku paliwa alternatywnego na jednej z posesji znajdującej się w Głuszycy Górnej. W związku z podejrzeniem, iż paliwo alternatywne jest odpadem, które zostało przewożone i składowane bez odpowiednich zezwoleń, na miejsce przybyła także Policja oraz kontroler Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu – Delegatura w Wałbrzychu. Przybyli na miejsce inspektorzy ITD stwierdzili, iż kierowcy nie są wyposażeni we wszystkie wymagane dokumenty oraz, że oba pojazdy nie posiadają na dzień kontroli ważnego sprawdzenia okresowego tachografów.

W związku ze stwierdzonymi naruszeniami, kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi, a wobec przewoźnika wszczęte zostanie administracyjne postępowanie wyjaśniające w sprawie nałożenia kary pieniężnej. W zakresie prawidłowości przewozu odpadów i ich składowania, dalsze czynności w sprawie poprowadzi Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.

W oparciu o obowiązujące przepisy do zadań Inspekcji Transportu Drogowego należy m. in. kontrola przewozu odpadów, co realizowane jest konsekwentnie od wielu lat. Obowiązujące na terenie Polski oraz UE obostrzenia w transporcie odpadów mają przeciwdziałać nielegalnemu oraz niekontrolowanemu ich napływowi zarówno na teren UE z zewnątrz jak i na teren poszczególnych państw.

Źródło: www.dolnyslask.witd.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group