Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1644
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trele Morele przedstawiło najnowszą premierę

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Piątek, 18 kwietnia 2014, 11:20
Autor: red
Fot. użyczone
14 kwietnia w bibliotece w Gorcach (Filia 4 MBP–CK) teatrzyk Trele Morele brawurowo zaprezentował swoje najnowsze przedstawienie. Tym razem grupa na warsztat wzięła „Bajkę o szczęściu” na motywach scenariusza Izabeli Degórskiej.

Tytułowa „Bajka o szczęściu” to uniwersalna przypowieść o szczęściu opowiedziana prostym językiem, na przykładzie losów przyjaźni pewnego staruszka ze zwierzątkami. To historia o tym jak bardzo człowiek staje się samotny, gdy zachwycony bezwartościowymi błyskotkami nie doceni przyjaciół.

Aktorzy teatrzyku z wdziękiem wcielili się w bajkowe role. Obok Dziadka i Handlarza na scenie zaroiło się od tańczących myszek oraz śpiewających kurek wraz z kogucikiem. Nie zabrakło nawet małego prosiaczka i muzykalnego osła.

Na zakończenie spektaklu widzowie nagrodzili grupę gromkimi oklaskami, a w rozmowach popremierowych zgodnie chwalili wyjątkową swobodę sceniczną, muzykalność oraz grę aktorską wszystkich młodych artystów. Najwięcej emocji wzbudził występ najmłodszych członków teatrzyku: czteroletniego Jasia grającego myszkę oraz pięcioletniego Konrada w roli prosiaczka.

Oklaski nie były jednak dla członków Trele Morele jedyną nagrodą za udany występ. Były kwiaty, upominki i mnóstwo słodkich niespodzianek. Wraz z gratulacjami kosz z prezentami oraz słodycze wręczyli dzieciom: Waldemar Kujawa - Burmistrz Boguszowa Gorc oraz Małgorzata Sycz - Z-ca Dyrektora MBP-CK.

Realizatorzy „Bajki o Szczęściu”:

Reżyseria: Katarzyna Bernaś
Scenariusz: Izabela Degórska
Przygotowanie muzyczne: Katarzyna Pierzchała
Kostiumy: Danuta Krejner, Janina Sibirska

W spektaklu zagrali:

Patrycja Bąbel, Zuzanna Ciągło, Marta Kaczmarek, Julia Lipowicz, Anna Majek, Weronika Majek, Mikołaj Matusewicz, Jakub Matuszewski, Hubert Matusik, Konrad Matusik, Olimpia Pawlak, Hanna Płonka, Wiktoria Redka, Pola Rudzińska, Marta Świątek, Jan Wańczyk, a także Aleksandra Barczuk oraz Marika Jodełka.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group