Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2508
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trele Morele wyróżnione na opolskim festiwalu

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Sobota, 15 czerwca 2013, 11:25
Autor: red
Fot. użyczone
Młodzieżowy zespół teatralny Trele Morele działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej–Centrum Kultury w Boguszowie–Gorcach w dniach od 6 do 8 czerwca gościł na Ogólnopolskim Forum Teatrów "MINIATURY" w Opolu.

Do udziału w tym prestiżowym przedsięwzięciu zgłosiło się aż 34 zespoły teatralne z całej Polski, natomiast do ścisłego finału komisja konkursowa zakwalifikowała tylko 15 najlepszych grup, w tym zespół Trele Morele.

Grupa z Boguszowa-Gorc w Opolu zaprezentowała przedstawienie pt. „Pręcik” według Maliny Prześlugi, w reżyserii Katarzyny Bernaś - historię o przywiązaniu i odchodzeniu opowiedzianą z perspektywy przedmiotów codziennego użytku. Bohaterami sztuki są: kapeć, kapciowa, poduszka, budzik, miś - maskotka oraz dziewczynka, która zawsze była i nagle jej nie ma… W role te z olbrzymią dojrzałością i aktorskim wyczuciem wcieliły się: Aleksandra Barczuk, Natalia Bernaś, Aleksandra Hamerska, Marika Jodełka oraz Sara Nanowska.

Spektakl podejmujący trudny temat zmagania się z nieuleczalną chorobą poruszył zarówno publiczność jak i jurorów, którzy doceniając warsztat młodych aktorek oraz zaskakujące rozwiązania sceniczne postanowili przyznać zespołowi wyróżnienie, pamiątkową statuetkę oraz nagrodę rzeczową w postaci teatralnej maszyny do wytwarzania efektów specjalnych.

Pobyt grupy na festiwalu w Opolu obfitował w wiele niezapomnianych wrażeń. Dzięki staraniom organizatorów udało się połączyć teatralną rywalizację z doskonałą zabawą oraz nawiązać nowe artystyczne przyjaźnie. W związku z tym grupa Trele Morele pragnie serdecznie podziękować dyrekcji MBP-CK – Elżbiecie Gajewskiej za umożliwienie zespołowi uczestnictwa w tak ważnym festiwalu oraz udzielane wsparcie i kibicowanie w działaniach twórczych grupy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group