Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 4581
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Trenuj z mistrzem

Piątek, 22 maja 2020, 9:23
Aktualizacja: Niedziela, 24 maja 2020, 9:06
Autor: JAZ
Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Trenuj z mistrzem
Fot. JAZ
W związku z tym, że w ostatnim czasie aktywność ruchowa wśród dzieci i młodzieży spadła dość znacznie, został zainicjowany lokalny program „Trenuj z Mistrzem”. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna”INVEST–PARK”, której pomocy w realizacji zadania udzieliła gmina Szczawno–Zdrój.

Program trwać będzie od 25 maja przez miesiąc i jest skierowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych powiatu wałbrzyskiego. Organizatorzy zadbali o treningi z mistrzami w swojej dziedzinie.
- Mamy nadzieję, że dzięki naszej inicjatywie młodzież będzie mogła rozwijać swoje sportowe umiejętności i wyrosną nowi mistrzowie. Nadarza się znakomita okazja, aby młodzi mieszkańcy Wałbrzycha i okolic mogli zetknąć się z żywą historią wałbrzyskiego sportu, który niegdyś był prawdziwą potęgą. Zaproszeni przez nas do projektu obecni działacze sportowi to gwiazdy, które reprezentowały nie tylko lokalny sport, ale odnosiły sukcesy na wielkich międzynarodowych zawodach najwyższej rangi. Wierzymy, że zaszczepią oni w młodych ludziach chęć uprawiania różnych dyscyplin i dążenie do sportowego mistrzostwa - powiedział Kamil Zieliński, wiceprezes WSSE.

I tak będzie można wziąć udział w zajęciach z piłki nożnej, które poprowadzi wielokrotny reprezentant kraju, Włodzimierz Ciołek. Koszykówkę popularyzować będą Mieczysław Młynarski, którego znają przede wszystkim starsi miłośnicy oraz Michał Borzemski, który z kolei doskonale łączy pasję młodego pokolenia z doświadczeniem i umiejętnościami starszych kolegów.
- Zajęcia sportowe będą tak naprawdę dla wszystkich. Choć chcielibyśmy się skupić w pierwszej kolejności na tych najmłodszych, by później wraz z kolejnymi godzinami trenować z coraz starszymi rocznikami – mówił Michał Borzemski.

Raz w tygodniu odbywać się będą zajęcia z lekkoatletyki. Poprowadzi je halowa mistrzyni kraju, psycholog sportowy Justyna Oleksy.
- Jestem też psychologiem sportowym i moim zadaniem oprócz samych zajęć ruchowych, będzie również wydobycie z dzieci tych cech, które sprawią, że sami będą się garnąć do innych aktywności niż tylko zabawa przed komputerem czy konsolą – tłumaczyła Mistrzyni Polski.

Zajęcia odbywać się będą w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 15.00 do 19.00. Wszystkie gry i zabawy będą miały miejsce w Szczawnie-Zdroju na obiekcie sportowym obok hali sportowej. Zajęcia są bezpłatne.
- Cieszę się, że na Dolnym Śląsku podejmowane są inicjatywy pozwalające rozwijać się najmłodszym sportowcom, co szczególnie cenne jest w okresie wychodzenia kraju z kryzysu spowodowanego koronawirusem – powiedział Grzegorz Macko wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" kierując się zasadą odpowiedzialności społecznej, wspiera finansowo lokalne kluby sportowe i promuje aktywny tryb życia poprzez wsparcie sponsorskie licznych wydarzeń sportowych.

Twoja reakcja na artykuł?

4
36%
Cieszy
1
9%
Hahaha
2
18%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
3
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group