Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3593
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stare Bogaczowice: Trenują przed finałem

Poniedziałek, 3 lipca 2023, 14:09
Aktualizacja: 14:10
Autor: PAW
Stare Bogaczowice: Trenują przed finałem
Fot. Gmina Stare Bogaczowice
Na strzelnicy w Starych Bogaczowicach od pewnego czasu słychać regularne rytmiczne strzały. To reprezentacja juniorów młodszych przygotowuje się do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Starachowicach.

Młodzi strzelcy trenują konkurencję pistolet szybkostrzelny. Konkurencja jest bardzo trudna, bo trzeba oddać 5 strzałów do 5 tarcz w ograniczonym czasie 8, 6 i 4 sekund. Jest to konkurencja olimpijska - polscy strzelcy mają w niej ogromne osiągnięcia. Wystarczy wspomnieć tu Mistrza Olimpijskiego Józefa Zapędzkiego.

Wśród trenujących na naszej strzelnicy jest Wojtek Jędraszczyk - aktualny wicemistrz Polski Młodzików w tej konkurencji. Każdy młody człowiek, który ukończył 11 lat, może rozpocząć szkolenia. W wieku 13 lat może otrzymać licencję sportową i zdobywać laury na zawodach.

Zapraszamy na strzelnicę w środę i czwartek od 8.00. W piątek i sobotę na specjalne zaproszenie trening będzie prowadził znakomity trener Kadry Narodowej Krzysztof Kisiel - aktualnie trener najlepszych zawodników WKS Śląsk Wrocław.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
2
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group