Poniedziałek, 27 marca
Imieniny: Jana, Lidii
Czytających: 3051
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: "Trenujemy, Ratujemy, Wygrywamy" szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla dzieci i młodzieży

Niedziela, 11 lutego 2018, 6:32
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: "Trenujemy, Ratujemy, Wygrywamy"  szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla dzieci i młodzieży
Fot. red
Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu ogłosiło listę projektów zgłoszonych do III edycji budżetu partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego poprawnych pod kątem formalno–prawnym.

W tym zaszczytnym gronie, już po raz drugi, znalazł się projekt klubu MKS Mazbud Basket Szczawno-Zdrój. Tym razem zgłoszony projekt "Trenujemy, Ratujemy, Wygrywamy" dotyczy przeszkolenia z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej aż 200 dzieci i młodzieży zamieszkałych w Szczawnie-Zdroju, trenujących w tutejszych klubach sportowych, a także zakupienie i przekazanie po odbytym szkoleniu defibrylatora na halę sportową, mieszczącą się przy ulicy Słonecznej 1a.

Głównym celem projektu "Trenujemy, Ratujemy, Wygrywamy" jest kształtowanie u dzieci i młodzieży świadomości, że udzielanie pierwszej pomocy nie jest trudne i każdy z nas w sytuacjach zagrożenia życia lubi zdrowia jest w stanie to zrobić. Pragniemy przygotować dzieci do racjonalnych zachowań w przypadku wystąpienia zagrożeń tych drobnych, jak choćby urazy odnoszone podczas treningów, zawodów sportowych, ale także tych poważniejszych, które mogą zagrażać życiu człowieka. Ćwiczenia teoretyczne oraz praktyczne z wykwalifikowanym ratownikiem medycznym mają zwiększyć gotowość uczestników projektu do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz oswoić dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia i zdrowia poszkodowanych na miejscu zdarzenia.

Projekt zakłada nabycie i opanowanie przez uczestników szkolenia wiedzy i umiejętności w zakresie: udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, identyfikacji i oceny zagrożeń występujących na miejscu wypadku, organizacji i sposobów udzielania pomocy przedmedycznej na miejscu wypadku, obsługi automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED, uczulenie młodego człowieka na krzywdę drugiego.

Głosowanie na zgłoszone projekty odbędzie się w dniach 19.02.2018r. - 05.03.2018r. W przypadku Szczawna-Zdroju swoje głosy będzie można oddawać w Publicznej Bibliotece Miejskiej im. Tadeusza Boya Żeleńskiego mieszczącej się przy ulicy Wojska Polskiego 4a. Godziny otwarcia biblioteki: pon., śr., pt. 10:00-18:00; wt. 09:00-16:00; czw. 11:00-19:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group