Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 1769
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tropem Supermena

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 3 czerwca 2010, 20:34
Aktualizacja: 20:35
Autor: DK
Fot. Dominika Krawczyk
Po raz kolejny studenci I i II roku Politologii zaprezentowali wałbrzyszanom efekty swojej pracy z magister sztuki, artystką Małgorzatą Janik–Wiszniowską.

„SUPER Wystawa” to pokaz plakatu społeczno - politycznego, organizowany zawsze na początku czerwca w murach PWSZ AS.

- W tym roku odeszliśmy trochę od narzucania motywu plakatu. Studenci sami poszukiwali zagadnień, które chcieli poruszyć – mówi mgr Wiszniewska. – Tematyka społeczna jest nam bliższa, bo zawsze gdzieś obok funkcjonują plakaty takie jak „ Bo zupa była za słona” czy „ Pij mleko” dlatego łatwiej jest opracowywać te wątki - tłumaczy.

- Wystawa dowodzi, że studenci zmierzyli się z niełatwym zadaniem i wyzwaniem naszych czasów. Bowiem plakat społeczny i polityczny to jedna z najbardziej wymagających dziedzin współczesnej sztuki. Od twórcy oczekuje wrażliwości i umiejętnego zobrazowania trudnych i kontrowersyjnych tematów w sposób czytelny i poruszający odbiorcę – mówiła w trakcie wernisażu rektor prof. zw. dr hab. Elżbieta Lonc. - Wystawa także jest dowodem wrażliwości naszych studentów – autorów na bieżące sprawy obywatelskie, ich spostrzegawczości oraz ujmującej zdolności do refleksji i chęci edukacji środowiska – wyjaśnia.

- Uważam że tego rodzaju wernisaże są bardzo rozwijające i pozwalają młodym ludziom wychodzić poza granice tradycyjnego myślenia – twierdzi Roman Ziembicki, jeden z autorów. – Poza tym dostarczają też sporo zabawy – dodaje.

Najciekawsze prace zostaną wyróżnione, a ich twórcy uhonorowani książkowymi nagrodami w dniu święta uczelni – 15 czerwca.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group