Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 2243
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trwają ferie z OSK

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 28 stycznia 2015, 6:25
Aktualizacja: Sobota, 31 stycznia 2015, 18:36
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Dobiegła końca pierwsza połowa zajęć zorganizowanych przez Ośrodek Społeczno–Kulturalny SM Podzamcze podczas ferii zimowych. Podczas minionego tygodnia dzieci uczestniczyły w spotkaniach z przedstawicielami Policji i Straży Miejskiej zapoznając się z zasadami bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Warsztaty przeprowadzone przez przedstawiciela Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych poświęcone były dokarmianiu zwierząt podczas zimy. Zajęcia urozmaicone były prezentacją multimedialną i pokazem plansz edukacyjnych. Po zajęciach na pobliskich drzewach dzieci rozwieszały karmy dla ptaków.

Natomiast członkowie Rady Wspólnoty Samorządowej Podzamcze przeprowadzili lekcję edukacyjną o roślinach. Każdy uczestnik zajęć otrzymał zasadzoną pestkę dyni w przygotowanym pojemniku z ziemią wzbogaconą w substancje odżywcze. Wychodowane rośliny posadzone zostaną w wyznaczonym miejscu na terenie rekreacyjnym OSK.

Dzieci wzięły udział również w pieszej wycieczce do Książańskiego Parku Krajobrazowego, gdzie zapoznawały się z tropami zwierząt.

W OSK odbyły się warsztaty plastyczne, na których dzieci malowały m.in. prace na konkurs plastyczny „Moje ulubione zwierzątko”. Ponadto brały udział w zabawach sprawnościowych, turniejach sportowych oraz rywalizowały w odgadywaniu kalamburów. Dla zainteresowanych udostępniona była pracownia komputerowa oraz stoły do bilarda, cymbergaja i tenisa stołowego.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group